Kadeti i juniori Slavena krenuli pobjedama protiv Šibenika

Odmah na početku sezone u prvoj HNL za kadete i juniore Slaven Belupo uknjižio je 6 bodova. U Koprivnici su mladi Farmaceuti svladali vršnjake Šibenika: kadeti sa 1:0, a juniori sa 2:0.

Osim rezultata koji vesele, ljubitelji nogometa mogu biti zadovoljni i prikazanom igrom. Svi prisutni mogli su uživati u prikazanom nogometu.

PRVA HNL ZA KADETE

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 1:O (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 150.

SLAVEN BELUPO: Breški – Tarandek, Grabar, Bošnjak, Majtanić – Čanađija (od 76. Vlajčić), Brlek – Varivoda, Bukovac (od 53. Mihelčić), Štefanek – Pejković (od 45. Arap). TRENER Ivica Sertić.

STRIJELAC: 1:0 Štefanek (33).

IGRAČ UTAKMICE: Štefanek (Slaven Belupo).

U izjednačenoj igri nije bilo puno prilika. Slaven Belupo odigrao je vrlo dobro. Istaknuo se lijepim pogotkom Štefanek u 33. minuti kada je pucao sa 15 metara iskosa, sa lijeve strane i pogodio suprotnu stativu od koje se lopta odbila u mrežu.

Golman Šibenika bio je nemoćan jer je lopta u luku ušla u gol uz same rašlje. Ne ulazeći u izbor trenera, mnoge ipak začuđuje igra niskog i slabašnog Pejkovića, koji uz često statiranje u poziciji ofsajda ponekad djeluje nemoćno.

Tako je već u slijedećoj minuti nakog gola imao 100% šansu, kada mu je neometanom, lopta išla ravno na glavu, a on ju je uspio potpuno promašiti. Ipak ukupni dojam kadeta je vrlo dobar. Ispoljili su čvrstoću i poletnost u igri.

PRVA HNL ZA JUNIORE

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 2:0 (1:0)

SLAVEN BELUPO: Marković – Pašalija (od 65. Kolar), Župan, Sabol, Geng – Takač – Martinčić (od 45. Abramović), Potroško, Bubnjić, Kuprešak – Horvatinović (od 70. Drvarić) TRENER: Josip Omrčen-Čeko.

STRIJELCI: 1:0 Bubnjić (37), 2:0 Drvarić (89)

IGRAČ UTAKMICE: Marković (Slaven Belupo).

U vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici pobijedio je, sasvim zasluženo, Slaven Belupo. Ipak, i Šibenik je imao svoje periode odlične igre i tada su imali nekoliko izrazitih prilika.

Prvih 10 minuta pripalo je Slaven Belupu, koji je odlično ušao u utakmicu i dominirao. Nije stvorio izrazitu šansu ali je imao dva odlična udarca iz daljine.

Prvo je u 5. minuti sa 20 metara odlično pucao Martinčić, a potom (7. minuta) i Kuprešak iz slobodnog udarca preko zida. U oba navrata ispod same grede loptu je vršcima prstiju jedva izvadio golman Šibenika.

Tada su se razigrali igrači Šibenika koji su preuzeli inicijativu i u slijedećih 15 minuta stvorili dvije stopostotne šanse. Prvo je (15. minuta) Marković obranio odličan udarac pod prečku, potom još jedan zicer.

Igra postaje ponovno ravnopravna od 25 minute, kada je Bubnjić, u situaciji kada ga nitko nije ometao na udarcu u udaljenosti 18 metara od gola, oklijevao, pa mu je obrambeni igrač uspio ući u blok. Kada već nije na vrijeme pucao, imao je na lijevoj strani potpuno slobodnog Kuprešaka, kojemu „nije htio” dati loptu, već se odlučio za udarac. Zamalo je stigla kazna jer je već u 35. minuti, u gužvi pred golom Markovića, sam samcat ostao igrač Šibenika, ali je na sreću uputio loptu pokraj stative, kada mu je Marković djelomično skratio kut. Do tada su igrači Šibenika propustili dvije prave 100% šanse.

Zato su u jednoj jednostavnoj i brzoj akciji Igrači Slaven Belupa postigli pogodak u 37. minuti. Nakon dijagonale na lijevu stranu, Kuprešak je uputio prizemnu, oštru, paralelnu sa golom, loptu na drugu stativu, gdje je neometan na nju uklizio Bubnjić i pospremio je u mrežu. Od tada je bilo lakše igrati.

U drugom poluvremenu su igrači Šibenika pokušavali doći do izjednačenja, ali odlično postavljena obrana Slavena, ispred koje se (kao zadnji vezni) danas posebno isticao Takač. Usprkos blage inicijative, sada prave šanse stvara Slaven, ali ih na žalost, ne koristi ih. Prvo je (47. minuta) nakon odličnog udarca Bubnjića kojeg je obranio golman Šibenika, a lopta se odbila ravno pred samog Horvatinovića, ovaj nespremno promašio gol. Horvatinović je imao već u 52. minuti priliku za iskupljenje, ali je nije iskoristio. Našao se nakon odličnog proigravanja od Bubnjića, u 100 % prilici, sam pred golom, ali je realizacija izostala. Kao da to nije bilo dovoljno, već u 56. minuti propušta još jednu izrazitu prigodu. U 70. minuti ga trener vadi iz igre. U istoj minuti valja spomenuti, nakon odlično izvedenog kornera, dobar udarac glavom Sabola, koji je ipak završio iznad gola.

Do kraja utakmice igrači Šibenika su pokušavajući izjednačiti, ulazili u rizik. Tako su u 89. minuti, nakon slobodnog udarca izgubili loptu, koja je izbijena na lijevu stranu do Kuprešaka, koji je odmah proslijeđuje preko centra do samog Drvarića koji sam kao duh ide neometan pred golmana, te mu nije bilo teško završiti akciju, povećavši vodstvo Slavena na 2:0.

U 90. minuti Šibenik ima još jednu 100 % šansu koju je obranio danas odlični, Marković. Uz njega, istaknuli su se Takač, Kuprešak i Bubnjić.

U četvrtak, 2. rujna 2010. juniori Slaven Belupa igraju u Koprivnici županijsko finale Kupa, a drugi finalist bit će juniori Križevaca.