7.9 C
treća hnl sjever

KAOS U ĐURĐEVCU U 25. minuti odstranjen spiker, padale prijetnje smrću, suci ‘brutalno popljuvani’, tribine verbalno ratovale

Ni na tribinama nije bilo ništa mirnije, pogotovo zato što je Rodman tamo premješten, odakle je nastavio s 'sočnim' uvredama. Kako piše delegat, ponašanje dijela gledatelja bilo je vrlo nekulturno i na jako nisko razini sportske kulture.

Sve je žustrije na nogometnim travnjacima u našoj županiji. Svaki vikend dogodi se nekakav incident, zapisnici se pune od jednog ruba papira do drugog, a ništa drugačije nije bilo ni ovog vikenda u Đurđevcu na utakmici Treće HNL Sjever.

Na utakmici đurđevačkog Graničara i Tehničara iz Cvetkovca gledatelji su mogli vidjeti četiri pogotka, jedan penal, deset žutih, tri crvena i još puno, puno nesportskih događaja. Opet su se okomili na suca, ovog puta Ivan Slunjski bio je glavni djelitelj pravde.

Susret je krenuo sjajno za domaće igrače, Sabol je zabio za vodstvo 1-0 i erupciju oduševljenja na tribinama. Vodstvo domaćina nije dugo potrajalo, već u 14. minuti Jambrušić je izjednačio.

U 22. minuti preokret, penal za goste i Jambrušić zabija za 1-2. No, ono što je razjarilo domaće na terenu i u gledalištu jest činjenica da je prekršaj bio izvan 16 metara, tako tvrdi svaki gledatelj kojeg smo pitali o utakmici. Slunjski je nakon dosuđenog prekršaja pogledao teren i zaključio da je ipak prekršaj unutar 16 metara, sudeći prema ‘tragovima gume umjetne trave’.

Tada je sve krenulo nizbrdo. U zapisniku se spominje i nedolično ponašanje službenog spikera utakmice koji je udaljen zbog neprimjerenih riječi. Riječ je o Robertu Rodmanu, a evo što piše u zapisniku.

– U 25. min. odstranjen je službeni spiker sa svog radnog mjesta i uz veliku pomoć predstavnika domaćina oduzeto mu je pravo daljnjeg rada. Nakon toga spiker prelazi u gledalište gdje intenzivno, gotovo do samog kraja utakmice vrijeđa gostujuće gledatelje i svojim ponašanjem jako omalovažava gostujući klub i njihove predstavnike – što je za svaku osudu, jer su upućene jako uvrjedljive riječi, ali u mnogim situacijama, na isti način uzvratli su i pojedini gledatelji gostiju – piše u službenom izvješću utakmice.

Ni na tribinama nije bilo ništa mirnije, pogotovo zato što je Rodman tamo premješten, odakle je nastavio s ‘sočnim’ uvredama. Kako piše delegat, ponašanje dijela gledatelja bilo je vrlo nekulturno i na jako nisko razini sportske kulture. Gotovo 60-ak minuta trajale su obostrane razno razne uvrede, kako na račun igrača tako i međusobno u gledalištu.

Prvo je gostujući Kocijan skupio dva žuta kartona, Tehničar je povisio na 1-3, da bi onda i domaći igrači dobili dva crvena. Prvo je drugi žuti dobio Stanković, a onda i Šostarec. U zapisniku stoji:

Stanković u skoku protiv Virovitice // Foto: M. Rođak // icv.hr

– Nakon isključenja napuštajući teren za igru unesao se u lice 2. pom. sucu te se obratio s riječima ”Ubit ću te, mamu vam je*em.” Nakon toga obratio se sucu utakmice riječima “A tebi ću govno varaždinsko razbit cijeli auto i sram vas može biti.” – stoji uz obrazloženje Stankovićeva crvenog kartona.

– Nakon isključenja igrač je psovao riječima “Naje*at ću ti se majke krvave, vidjet ćemo se vani kod auta, kretenu jedan glupi.” Zatim je naslanjajući svoj kažiprst na lice suca obratio se sucu riječima “Razbit ću te vani.” – piše pokraj crvenog kartona Šostarca.

Cijelo vrijeme trajalo je vrijeđanje u gledalištu, a nakon završene utakmice suci su krenuli prema svlačionicama. Tada su ‘brutalno popljuvani, a najviše od toga dobio je domaći zapisničar koji se svim silama trudio da sve završi u sportskom ozračju’, stoji u zapisniku utakmice.

Jedno je sigurno, glavne aktere čeka kazna. Završilo je pobjedom gostiju 1-3.