2.6 C

Karlovac uzeo sva tri boda u Koprivnici

090822-juric-mKarlovac je hrabrom igrom osvojio sva tri boda u Koprivnici.

Gosti su stigli najavljujući pobjedu, a iste su želje emitirali i domaćini, koji su nastupili bez ozlijeđenih Delića, Vojnovića i Bilena te oporavljenika Čavala.

Karlovac je prvu priliku imao u 8. minuti, nakon pogreške Rogulja tukao je iz blizine Jerneić, ali je Rodić obranio.

Gosti su poveli u 13. minuti. Nakon duge akcije Zvonko Pamić je s 20 metara precizno pogodio Rodićev donji lijevi kut za 0:1.

Vodstvo gostiju nije dugo potrajalo. U 29. minuti nakon kornera Posavca najbolje se snašao Jurić, koji je iz blizine svladao Sunaru za 1:1.

U 38. minuti novi šok za domaće navijače. Zvonko Pamić postigao je i svoj drugi pogodak, nakon akcije Jerneića i Kovačevića poentirao je s ruba šesnaesterca za 1:2.

Iako je u nastavku Dalić uveo Tepurića i zaigrao s trojicom napadača, Karlovac je nastavio s napadačkom igrom i ubrzo postigao i treći pogodak.

U 62. minuti Kovačević je dubinskom loptom uposlio Parackog, koji je iz blizine pogodio za 1:3.

Karlovac je u nastavku mogao upisati i uvjerljiviju pobjedu, ali su se njegovi napadači ispromašivali.

T-COM PRVA HNL, 5. KOLO

SLAVEN BELUPO – KARLOVAC 1:3 (1:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.000. Sudac: Igor Križarić (Čakovec).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Csizmadia (od 60. Tepurić), Kokalović, Rogulj, Maras – Poldrugač – Gregurina, Šafarić, Posavec (od 55. Purić) – Jurić, Vručina. TRENER: Zlatko Dalić.

KARLOVAC (4-2-3-1): Sunara – Barić, Karabatić, Bunoza, Pilipović – Paracki, Vukman – Kovačević, Z. Pamić, Jerneić – Novinić. TRENER: Igor Pamić.

STRIJELCI: 0:1 Z. Pamić (13), 1:1 Jurić (29), 1:2 Z. Pamić (38), 1:3 Paracki (62).

ŽUTI KARTONI: Novinić (35), Poldrugač (68), Sunara (85).

IGRAČ UTAKMICE: Zvonko Pamić.