14.1 C

Karting klub Koprivnica četvrti na prvoj utrci Prvenstva Hrvatske u Novom Marofu

U nedjelju je na karting stazi u Novom Marofu održana prva ovogodišnja utrka Prvenstva Hrvatske. Nastupili su i članovi Karting kluba Koprivnica, koji su u konkurenciji 40 vozača iz 12 klubova osvojili ekipno četvrto mjesto.

Klasa KF 2 bila je uspješna za Juraja Kovačića koji je u obje odlične  vožnje dana osvojio prvo mjesto.

U KZ klasi 125 Heavy s mjenjačem, Nikola Samaržija dokazao je da je ove godine u dobroj formi i ponovo se popeo na postolje kao drugi.

Uz mnogo sportske nesreće Hrvoje Tisaj je završio kao šesti u klasi 125 Heavy, dok je u klasi Masters 125 s mjenjačem zauzeo treće mjesto.

Koprivničkim kartingašima slijede pripreme za drugu utrku Prvenstva Hrvatske koja će se 25. svibnja voziti na stazi Karting centra Špansko u Zagrebu.