11.5 C

Kartingaši Koprivnice treći u ukupnom poretku Prvenstva Hrvatske

Na karting stazi Vransko u Sloveniji održana je međunarodna utrka Sportstil Cupa na kojoj su sudjelovala i tri vozača Karting kluba Koprivnica.

Već tokom treninga Marko Turk i Jan Tisaj pokazali su da su dosta brzi te nagovjestili borbu za sam vrh. Borba za startne pozicije osigurala je Marku prvu, a Janu drugu startnu poziciju.

Marko je ušao u predfinalnu trku staloženo, dok se Jan prvi puta našao na samom vrhu startnog grida te je zbog preranog starta kažnjen s 10 sekundi. Uslijedio je start s petog mjesta u finalnoj vožnji.

Marko je odlično krenuo s prve pozicije koju je odličnom vožnjom kontrolirao do samog kraja, a Jan se u nekoliko krugova probio na drugo mjesto na kojem je i završio finalnu utrku. Odličan je bio i nastup Hrvoja Tisaja koji je u klasi KZ Shifterer osvojio treće mjesto.

Od ostalih koprivničkih vozača, Leon Zelenko pobijedio je u klasi Baby 50, dok je Ivo Matić osvojio peto mjesto u klasi Rotax DD2.

Dan kasnije, u nedjelju, koprivnički su kartingaši nastupili na Prvenstvu Hrvatske u Belici kraj Čakovca. Klasa Mini-kart 60 u kojoj je nastupio Marko Turk donijela je kvalitetne utrke, ali bio je to prevelik zalogaj za dječaka od osam godina koji je dva dana prije odvezo 10 treninga i tri utrke te je 5. mjesto ukupnog poretka bio njegov uspjeh.

Juraj Kovačić ponovo je bio na visini zadatka u klasi KF. Iako konkurencija sve jače pritišće, iskustvo je donijelo pobjedu i prvu poziciju. U klasi KZ 2 Heavy Nikola Samaržija je s novim bolidom dokazao da je sve brži te je u cilj stigao drugi. Branimir Rojko je s malo vožnji ove godine pobijedio samog sebe te je uspio završiti obje utrke i plasirati se na peto mjesto.

Među 12 klubova KK Koprivnica zauzeo je odlično drugo mjesto te je učvrstio svoje treće mjesto ukupnog poretka nakon tri utrke. Slijede pripreme za četvrtu utrku prvenstva Hrvatske u Virovitici.