6.3 C
Srijeda, 24. travnja 2024.

Koprivnica izgubila u Svetom Martinu na Muri
K

Pretposljednje kolo bilo je vrlo efikasno, postignuta su čak 33 pogotka, što bi po utakmici u prosjeku značilo više od četiri pogotka. Aktualni branitelj naslova se popeo na vrh zahvaljujući kiksevima dvaju vodećih momčadi. Od osam gostujućih klubova samo je Bjelovar uspio doći do pobjede, ostalih sedam utakmica završilo je pobjedama domaćina.

Virovitica je protiv Ivančice potvrdila da je nedodirljiva na domaćem terenu. Rano su gosti Ivanca poveli, u 10. minuti Dominik Božak doveo je u vodstvo svoju momčad. Domaćin je izjednačio već u 15. minuti iz kaznenog udarca. Matija Žuliček napravio je prekršaj nad virovitičkim igračem u šesnaestercu i pritom zaradio žuti karton, a Kristijan Tadić bio je siguran s bijele točke za izjednačenje. U 53. minuti pogodak za konačnih 2:1 postiže mladi Filip Škaro, koji je tek u drugom dijelu ušao u igru.

U utakmici klubova koji su uvijek pri vrhu, ali ne uspijevaju stići do liderske pozicije Nedelišće je bilo uspješnije od Slatine. Domaći su nakon pola sata igre imali prednost od dva pogotka postignuta na vrlo sličan način. U 21. minuti iz kornera je Danijel Jagec asistirao Mariju Sečanu koji zabija glavom, a u 31. minuti Jagec je upisao i drugu asistenciju iz kuta, a pogodak je djelo Nine Pintarića, također glavom. Gosti se vraćaju u 56. minuti prekrasnim pogotkomIvana Šavrića s oko 25 metara pri kojem 19-godišnji domaći vratar Dario Novak nije imao šanse. Potpuno zasluženu pobjedu 2:1 ostvarilo je Nedelišće, gosti se mogu zadovoljiti jednim pogotkom.

Još je jedna utakmica završila rezultatom 2:1, ali ovdje su gosti bili bolji. U Ludbreg je stigao uvijek neugodan Bjelovar, ali nitko se nije nadao porazu vodeće Podravine. Na golove se čekalo do kraja poluvremena, u 39. minuti Ludbrežane u vodstvo dovodi Nikola Valjak, čovjek čiji je fantastični pogodak protiv Međimurja obišao svijet. Gosti već u 44. minuti izjednačuju na 1:1 pogotkom Ivana Vinkovića, kojemu je tek 17 godina. Slavlje Bjelovarčanima donio jeTomislav Golubić golom u 68. minuti.

Malobrojni gledatelji na čakovečkom stadionu imali su što za vidjeti u susretu Čakovca i Križevaca. Čakovčani su poveli u 12. minuti golom Siniše Fajta, a gosti su samo pet minuta kasnije izjednačili preko Stjepana Korenike. Zatim je uslijedio show Karla Balenta koji je Čakovcu vratio prednost u 36. minuti. Gosti su od 54. minute igrali s deset igrača jer je zbog drugog žutog kartona isključen Ivan Cukor. U nastavku je Balent svoj hat-trick dovršio golovima u 57. i 63. minuti za uvjerljivu prednost od 4:1. Križevčani se ni s igračem manje nisu predavali te su do kraja utakmice postigli još dva pogotka. U 73. minuti strijelac je bio Dario Kemenović, a u 88. za 4:3 je zabio Matija Lepčić.

Mladost je u Ždralovima ugostila Podravac i očekivano ostvarila pobjedu koja im je donijela mjesto na samom vrhu tablice. Utakmica je praktički bila riješena u prvom poluvremenu kad je domaćin stekao prednost od 2:0. U 20. minuti pogodak je postigao Mario Pavec, a u 38. minuti se i Mile Sučić upisao u strijelce. Sučić je drugim pogotkom priču završio u 88. minuti kad je zabio za konačnih 3:0. Prošlosezonski prvak je tako kolo prije kraja na korak do osvajanja titule jesenskog prvaka.

U Svetom Martinu na Muri uvjerljivo je pala Koprivnica, iako je prva došla do vodstva. Gostima je u 22. minuti dosuđen kazneni udarac kojeg ne uspijevaju realizirati, no odbijenu loptu u mrežu je poslao Nino Brcković za 0:1. Polet je pogotkom Matije Vinka u 40. minuti izjednačio na 1:1. U drugom poluvremenu, već u 48. minuti Igor Šoštarić pogađa mrežu za prednost domaćih 2:1. Isti igrač strijelac je i u 78. minuti, a u 90. minuti Andrej Goričanec postiže pogodak za zasluženih i visokih 4:1.

Iznenađenje kola dogodilo se u Kotoribi gdje je domaći Graničar minimalnom pobjedom bio bolji od Međimurja. Gostima je u 32. minuti pogodak poslužen na pladnju, ali Dino Jambres obranio je jedanaesterac i sačuvao svoju mrežu. Još jedno blijedo izdanje bivšeg drugoligaša domaćin je kaznio u 74. minuti kad je pobjedonosni pogodak postigao Matija Kosec.

Utakmica u Grabrovnici vrlo brzo je otišla na jednu stranu, onu domaću. Preložani se još nisu stigli posložiti, a već su s dva gola Dominika Veličana iz 1. i 4. minute gubili 2:0. Zatim je na red došao Damir Jambrušić koji je golovima u 12. i 23. minuti riješio pitanje pobjednika. Mladost je zaostatak smanjila u 29. minuti pogotkom Luke Dominića, ali već u 33. minuti domaći su opet imali četiri gola prednosti, strijelac je bio Ivan Begović. Sve do zadnjih desetak minuta mreže su mirovale, a tad je Croatia odlučila dokrajčiti gostujuću momčad. Matija Milošzabio je gol u 79. minuti, a konačnih 7:1 postavio je Kruno Jambrušić u 89. minuti.

Izvor: Sportnet