16.3 C

Koprivnica najbolja na turniru u Smederevu

Ženski košarkaški klub Koprivnica sudjelovao je 23. i 24. studenog sa svojom kadetskom ekipom na 8. tradicionalnom međunarodnom košarkaškom turniru „Nađi vremena za košarku” u Smederevu, u organizaciji ŽKK Basket IN.

U konkurenciji četiri ženske ekipe osvojeno je 1prvo mjesto, a izvan turnira odigrana je i dodatna prijateljska utakmica sa snažnom ekipom ŽKK Palanka.

Prvog dana turnira odigrane su dvije utakmice. U prvoj utakmici protiv domaćih cura iz ŽKK Smederevo 1953 ostvarena je lagana pobjeda rezultatom 72:17. Bila je to utakmica u kojoj su sve djevojke ravnomjerno raspodijelile minute, kako bi nositeljice bile što spremnije za drugu utakmicu tog dana za koju smo znali da će biti znatno teža.

U toj drugoj utakmici protivnik je bio snažna ekipa ŽKK Palanka koja je u netom završenoj natjecateljskoj sezoni ostvarila izvrsno 3. mjesto u prvenstvu Srbije u konkurenciji djevojčica rođenih ’98. i mlađe. U utakmicu su koprivničanke ušle autoritativno, s puno motiva i vidljive kvalitete što je dovelo do rezultatske prednosti od 16:5 na kraju prve četvrtine, iznenadivši tako protivnika, ali i sami sebe.

Cijelu utakmicu igraju pametno i zrelo, te lakše od očekivanja dolaze do pobjede rezultatom 63:41. Treba naglasiti kako je ovo bila jedna od najbolje odigranih utakmica kadetske ekipe unatrag dvije godine od kada su ove igračice zajedno.

Čestitke zaslužuju sve cure, a posebne pohvale idu “super trojki”: Čehok je igrala atomsku obranu na reprezentativki Srbije i najboljoj igračici protivnica Katanić, Mihalić je u napadu igrala bez greške i postigla 25 poena, a Begić je poput pravog dirigenta određivala ritam utakmice i razigravala ekipu.

Valja napomenuti kako su svoje minute u igri i u ovoj utakmici imale sve igračice, čime su one koje manje igraju sakupile vrijedno iskustvo.

Drugog dana turnira igrala se “jutarnja” utakmica protiv ozbiljne i dobre ekipe ŽKK Kris Kros iz Pančeva. U utakmicu naše djevojke ulaze pospano i nervozno što rezultira zaostatkom od 14:10 na kraju prve četvrtine, te vrlo rano postajemo opterećeni osobnim greškama.

No, već u drugoj četvrtini stvari dolaze na svoje mjesto te kroz kontru i polu-kontru taj dio utakmice Koprivnica dobiva rezultatom 21:9 i stavlja utakmicu pod svoju kontrolu. Do kraja utakmice igra se kontrolira i ostvarena je pobjeda rezultatom 65:44.

U posljednjoj utakmici turnira igra se protiv organizatora turnira, ŽKK Basket IN iz Smedereva, u kojoj Koprivničanke ostvaruju pobjedu rezultatom 47:24. Bila je to jedna neobična utakmica u kojoj se kroz cijeli susret igrala obrana zonskog presinga i time onemogućavalo domaćina u razvijanju napadačke igre, te tako odredili tijek susreta, u kojem se ponovno istaknula Petra Mihalić zabilježivši 24 poena.

Najboljom igračicom turnira (MVP) proglašena je naša igračica Viktoria Čehok, iako je imala snažnu konkurenciju ponajviše u svojim suigračicama Luciji Begić i Petri Mihalić. Velika pohvala svim ostalim djevojkama – samo tako dalje!

Osim velikog sportskog uspjeha i osvojenog prvog mjesta na turniru, igračice su imale priliku naučiti i nešto o povijesti Smedereva, posjetivši impozantnu Smederevsku tvrđavu koja je izgrađena u 15. stoljeću i danas je jedna od najvećih dobro očuvanih ravničarskih tvrđava ovog dijela Europe.

Iz ŽKK Koprivnica ovim putem žele zahvaliti izvrsnim domaćinima na trudu i gostoprimstvu s nadom da će se uspješna suradnja nastaviti. Također, zahvala vozaču Nenadu koji nam je ovo putovanje učinio još ugodnijim i zabavnijim, a velika zahvala i Podravki koja je sudjelovanje na ovom turniru omogućila.

U sljedećem periodu koprivničke košarkašice očekuju još marljiviji treninzi, nastavak domaćih prvenstava, te polovicom prosinca put u Tuzlu na treći turnir Alpe-Adria lige.