Koprivnica opet uvjerljiva, novi hat-trick Brckovića!

Ovog vikenda s prvenstvom su započele preostale skupine 3. HNL, dok je na sjeveru već odigrano 2. kolo. Jedini klubovi s maksimalnih šest bodova su Koprivnica i Međimurja, dok se iza njih poredalo čak šest klubova s osvojena četiri boda u dvije utakmice. Čakovec je doživio novi potop, Slatina je bila uvjerljiva na domaćem terenu, dok će Nedelišće, barem što se tiče rezultata, htjeti što prije zaboraviti otvaranje stadiona.

Nogometaši Bjelovara gostovali su u Virovitici i već u 7. minuti šokirali domaćina, strijelac tog pogotka bio je Pejo Kuprešak. Mario Pavec u 20. minuti zabija za 0:2 i baca domaće navijače u očaj, no ugled Virovitičana u 34. minuti spašava Ante Mikulić. U 72. minuti pogotkom Filipa Škare Virovitica je uspjela doći do izjednačenja i vrlo vrijednog boda nakon zaostatka od dva gola.

Utakmica u Slatini na kraju je završila mnogo uvjerljivijim rezultatom nego što se to činilo sve do posljednjih petnaestak minuta. Domaćin je poveo u 41. minuti pogotkom Danijela Ciglara, a Podravac iz Virja dobio je priliku za izjednačenje u 69. minuti. Stjepan Klješčik igrao je rukom u kaznenom prostoru, no gosti nisu realizirali jedanaesterac. Nakon toga sve je krenulo nizbrdo za njih, u 76. minuti Ciglar je precizan s bijele točke, a u zadnjih deset minuta utakmice pogotke su za Slatinu postigli Renato Pecolaj i Arben Rušiti za visokih 4:0.

Nedelišće je dugih šest godina čekalo na prvu domaću utakmicu, da bi onda na otvaranju stadiona na Tratama pred oko 800 gledatelja izgubilo od Poleta iz Sv. Martina na Muri. Gosti nisu pokazali puno, ali su preko Valentina Cvetkovića postigli pogodak u 17. minuti i zadržali vodstvo do kraja. Domaći su nakon toga potpuno dominirali i stvorili brojne prilike, ali bez realizacije, a u 63. minuti Saša Mihalic ni iz kaznenog udarca nije uspio izjednačiti.

Momčad Čakovca, ovog puta pod vodstvom Zvonka Bratuše, još je jednom pretrpjela težak poraz. Ugostili su Koprivnicu koja nakon 2. kola ima gol-razliku 14:1 i igra mnogo bolje nego na pripremama. Već do poluvremena bilo je 0:4, dva pogotka postigao je Nino Brcković, dok su po jedan postigli Matej Herent i Alen Šimunić. U nastavku s bijele točke gol postiže Bojan Tucaković, 20 minuta kasnije u strijelce se upisuje iJosip Horvatinović za 0:6. Čakovčanima je u 76. minuti dosuđen jedanaesterac, kojeg u počasni pogodak pretvara Karlo Balent. Do kraja je Brcković kompletirao svoj hat-trick, već drugi ove sezone, a Horvatinović svojim drugim pogotkom zabio za konačnih 1:8.

Oči javnosti najviše su bile usmjerene prema Varaždinu, gdje je istoimeni bivši prvoligaš dočekao jednu od ponajboljih momčadi lige, Croatiju iz Grabrovnice. Gosti su poveli u 70. minuti pogotkom Matije Miloša, no u stilu svog prezimena Varaždincima je u 83. minuti bod donio 18-godišnji Goran Spasić. Mladoj varaždinskoj momčadi pomogao je i iskusni Neven Vukman, koji je ipak zbog ozljede morao biti zamijenjen nakon prvog poluvremena.

U Draškovcu je Mladost iz Preloga očekivano izgubila od Međimurja, jednog od glavnih favorita za osvajanje naslova prvaka. Nakon prvog poluvremena gosti su držali minimalnu prednost, a strijelac pogotka u 27. minuti bio je novopridošli Jurica Vručina. U početnih 20 minuta drugog dijela Međimurje je golovimaStjepana Kokota i Davida Puclina došlo do uvjerljivih 0:3. Preložani su pogotkom Admira Vuka u 78. minuti smanjili zaostatak, da bi u 88. minutiDanijel Kuzmić zabio za nova tri gola prednosti. No, u prvoj minuti sudačke nadoknade Martin Vlah je ipak ublažio poraz za 2:4.

U trećem međimurskom derbiju ovog kola Rudar je u Murskom Središću svladao Graničara iz Kotoribe. Rudar je u 26. minuti poveo pogotkom Marka Šoltića, Graničar izjednačio u 37. minuti preko Vilima Kosa i s 1:1 se odlazi na poluvrijeme. U nastavku domaćin u roku od deset minuta zabija tri gola za redom i zahvaljujući Dariju Šoltiću, Borisu Vurušiću i Matiji Župancu ima velikih 4:1, a Kotoripčani u drugoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Dalibora Gorupića smanjuju za konačnih 4:2.

Derbi kola igran je u Ždralovima, gdje je domaća Mladost dočekala Podravinu iz Ludbrega. Drugo poluvrijeme bilo je mnogo zanimljivije od prvog, u kojem su mreže mirovale. U 65. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je gostujući Filip Sabol, Mladostaši su to znali iskoristiti i u 75. minuti su poveli pogotkom Ivana Starčevića. S igračem manje Ludbrežani su ipak uspjeli izjednačiti, u 79. minuti pogodak kojim je svojoj momčadi donio bod postigao je Matija Kosec, koji je odmah zatim zaradio isključenje zbog provociranja domaćih igrača i publike. Osim njega, isključen je i domaći strijelac Starčević zbog udaranja protivničkog igrača, do kraja Mladost nije uspjela iskoristiti brojčanu premoć na terenu i susret je završio s 1:1.

Negativni bod za Preložane

Utakmica 1. kola između Graničara iz Kotoribe i Mladosti iz Preloga registrirana je s 3:0 u korist Kotoripčana, umjesto 1:1 kakav je bio rezultat nakon 90 minuta. Razlog tome je nastup Roberta Jambrovićaza Mladost koji nije odradio kaznu od tri utakmice zabrane nastupa. Jambrović je prošle sezone kao igrač Čakovca crveni karton zaradio u 27. kolu i do kraja prvenstva odradio samo dvije utakmice kazne, jer Čakovčani nisu odigrali utakmicu protiv Podravca iz Virja. Igrač je kažnjen s 500 kuna, klub će također platiti 500 kuna, a k tome u nastavak prvenstva kreću s jednim negativnim bodom.