14.1 C

Koprivnica uspješna na otvaranju sezone

Košarkašice Koprivnice su u Zaboku odigrale prvo kolo B lige i vrlo dobrom igrom ostvarile i prvu službenu pobjedu u ovom natjecanju. Ni jednog trenutka pobjeda nije dovedena u pitanje, no trebalo se za nju dobro oznojiti.

Koprivničanke su rutinski odradile prvo gostovanje u Zaboku. Solidna ekipa domaćina u prvoj je četvrtini uspjela održati rezultatsku neizvjesnost najviše zahvaljujući činjenici da su imali nerealno visok postotak šuta, no na kraju četvrtine bilo je +2 za Koprivnicu. Već početkom druge četvrtine Koprivnica ubrzava igru, pojačava obranu, uzima nekoliko skokova u napadu, a počinje i pogađati šuteve sa distance.

Odličnu partiju pružila je Emily Lončarek ostvarivši double-double (17 poena i 12 skokova od čega čak 7 u napadu!). Lucija Begić je pogađala vrlo važne koševe u trenucima kada se utakmica lomila (16 poena i dvije pogođene trice iz tri pokušaja). Standardno dobra bila je i Iva Ilić sa učinkom od 23 poena, 5 skokova, 6 asistencija i 4 osvojene lopte, a iskazala se i mlada Viktorija Čehok koja je sjajno ušla u utakmicu poboljšavši našu igru u oba smjera, dok su seniorke Tatjana Somer i Rajka Bagarić donijele potrebnu čvrstinu, svakako nužnu u ovoj utakmici. Minute za igru su dobile sve igračice, a njih deset se i upisalo u listu strijelaca. Lakše se ozljedila mlada Petra Mihalić, što objašnjava njen skromniji učinak u utakmici, no poznavajući nju biti će spremna već za sljedeći susret.

Na kraju, pohvala cijeloj ekipi, čestitke našim djevojkama i trenerima na prvoj seniorskoj pobjedi u ovoj sezoni.

Ako volite košarku, ne propustite iduću domaću utakmicu, ŽKK Koprivnica – ŽKK Folka Borovje (Zagreb), dođite bodriti naše cure u dvoranu Gimnazije u subotu u 16:00 sati.

ŽKK KSAVER – ŽKK KOPRIVNICA 56:81 (16:18, 15:31, 11:20, 14:12)

ŽKK KSAVER: Martinko I. 13, Prodanović T. 11(2X3p), Čuček M. (cap.) 8, Vrančić E. 2,Plečko P. , Tomek E. 2,Mihovilić M. 4, Herceg Z. 2,Špiljak T. , Herceg M. 14(2X3p)

ŽKK KOPRIVNICA : Šestak G. 4, Markek E. , Bagarić A. 5(1x3p), Lončarek E. 17, Begić L. 16(2X3p), Ilić I. 23, Somer T. 2, Mihalić P. 3 (1X3p), Čehok V. 8, Đukin J. 1, Bagarić R. 2, Hegedušić D.