18.7 C
promina trail

Koprivničanci vrlo dobri na ‘planini s tisuću lica’, Benyamin Vuk završio 11., Ivana Merc 13. u društvu hrvatske elite

Utrka se bodovala za prvenstvo Hrvatske u kratkom trailu

Čak šest koprivničkih atletičara protekle subote bilo je na Promina trailu, stazi dugoj 39 kilometara 2120 metara akumulirane visine.

Riječ je, inače, o utrci koja se boduje za prvenstvo Hrvatske u kratkom trailu, stoga se u Drnišu okupila elita tog sporta.

Start na ‘planinu s tisuću lica’, kako je nazivaju, bio je s drniškog trga, a boje AK Koprivnica branili su Benyamin Vuk, Zvonimir Prosenjak, Hrvoje Rupčić, Josip Jagarinec, Ivana Merc i Vanja Rupčić.

U kategoriji seniora Vuk je osvojio je 11. mjesto, s vremenom 4:33:20, a Josip Jagarinec je bio 33., s vremenom 5:54:05.

Kod seniorki, Ivana Merc je osvojila 13. mjesto, s vremenom 7:55:56, a Vanja Rupčić je s vremenom 7:55:58 osvojila 14. mjesto.