5.4 C
Subota, 20. travnja 2024.

Koprivnici pobjeda u “drami” protiv Ludbrega
K

U subotu su koprivnički rukometaši došli do vrijedne pobjede pred svojim navijačima u lokalnom derbiju protiv Ludbrega.

Utakmica je bila krajnje napeta i puna uzbuđenja do zadnje minute.

prvom poluvremenu se igralo gol za gol, stalno su se izmjenjivala vodstva, domaćini su dosta griješili što su gosti iz Ludbrega nemilosrdno kažnjavali. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 15:16 za Ludbreg. U nastavku gosti odlaze na 15:18 i nakon tog Koprivnica se „budi” i vraća u utakmicu.

Marko Karlović i Filip Turk svojim “bombama” podižu prednost iz minute u minutu. Pet minuta prije kraja rezultat je bio 31:26 za domaćine. Sve je bilo riješeno no ipak Ludbrežani „čupaju” do samog kraja i smanjuju zaostatak na samo jedan razlike, bilo je 32:31.

Najefikasniji u redovima Koprivnice bili su Karlović sa 11 i Turk sa 8 pogodaka, dok se kod Ludbrega istaknuo Grgec sa 9 pogodaka. Iduće kolo Koprivnica gostuje u Varaždinu.

RK KOPRIVNICA – RK LUDBREG MB 32:31(15:16)

Dvorana gimnazije „Fran Galović”, Koprivnica.
Suci: Munđar i Zeko(Čakovec).
Gledatelja: oko 100

RK Koprivnica: Kušević, Lorber 3, Zrakić 2, Horvat, Juratović, Loparić, Turk 8, Karlović 11(4), Udovičić 2, Ružić 2, Baniček, Cmarko, Pranjić 2, Peić, Grašić 2, Markovinović. Trener: Nenad Smiljanec.

RK Ludbreg MB: Grgec  9, Vađon 4, Struški, Bačani, Žnidarić 5, Buničić, Janušić, Petrošanec  1, Špikić, M. Balažinec 3, Špoljarić, I. Balažinec 5, Pišpek, Gotić, Požgaj 1, Komes 3. Trener: Andrija Pišpek.

Sedmerci: Koprivnica 5(4), Ludbreg 1(0)
Isključenja: Koprivnica 4 minute, Ludbreg 8 minuta