6.5 C
drugo kolo hals-a

Koprivnički atletičari odlični u Čakovcu, uzeli desetak postolja, kadeti prvi u ukupnom poretku

Seniorka Josipa Mikulec bila je treća u bacanju koplja, a Oliver Orešić prvi na utrci 3000 metara

Čakovec je u nedjelju bio domaćin drugog kola HALS-a za starije kategorije, na kojem su nastupili i brojni koprivnički atletičari, odnosno atletičarke.

Neki od njih kući su se vratili s medaljama oko vrata i njihova ćemo imena izdvojiti.

Tako je mlađa kadetkinja Karla Obranović osvojila treće mjesto na utrci 200 metara i to s novim osobnim rekordom. Sara Podoreški bila je druga na 1000 metara, a mlađe kadetkinje su u ukupnom poretku osvojile četvrto mjesto u konkurenciji 15 klubova.

Što se tiče mlađih kadeta, Teo Ištvan bio je treći na utrci 60 metara, Petar Slavinić, također, treći u bacanju kugle, a osvojio je i prvo mjesto na utrci 300 metara. Spomenut ćemo i štafetu 100-200-300-400 metara, u sastavu Gregor Betti, Teo Ištvan, Leni Novak i Petar Slavinić, koja je osvojila drugo mjesto. Zanimljivo, mlađi kadeti su u ukupnom poretku, baš poput cura, osvojili četvrto mjesto.

Kadetkinje su u ukupnom poretku osvojile 11. mjesto, bez da je ikoja od njih završila među tri najbolje, no zato su kadeti bili odlični i u ukupnom poretku uzeli sjajno prvo mjesto.

U toj kategoriji Luka Kvaternik i Lukas Petrić bili su prvi i treći u utrci na 60 metara, a Kvaternik je bio drugi i na 600 metara. Leon Strelec bio je drugi, a Lino Novak treći na 3000 metara, a druga je bila i štafeta na 100-200-300-400 metara, u sastavu Vili Lipuš, Luka Kvaternik, Lukas Petrić i Dorian Držanić.

Natjecale su se i seniorke, od kojih je Josipa Mikulec bila treća u bacanju koplja, a senior Oliver Orešić prvi na utrci 3000 metara.