6.3 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Koprivnički atletičari osvajali bodove u Varaždinu, Trešćec druga u bacanju vortexa

U Varaždinu je po prohladnom i povremeno kišovitom vremenu održano prvo kolo Hrvatske atletske lige sjever. Nastupilo je tristotinjak natjecatelja iz petnaestak klubova sjeverozapadne Hrvatske, a atletičari Atletskog kluba Koprivnica postigli su vrlo dobre rezultate.

Najbolji plasman, drugo mjesto u bacanju votrexa, ostvarila je limačica Ivana Trešćec s rezultatom 37.16 m.

Marko Gregurec je kod mlađih kadeta na 200 m zauzeo treće mjesto s rezultatom 27,72 sekundi. Treća je bila i štafeta limačica 4×60 m u sastavu Anja Slavinić, Enya Sever, Marija Gerić i Ivana Trešćec s vremenom 38,83 sekundi.

Četvrto mjesto zauzela je štafeta mlađih kadeta na 4×60 m s vremenom 35,27, u sastavu Leopold Jurić, Albert Rušak, Luka Šostarić i Marko Gregurec.

Šesta mjesta osvojili su: mlađa kadetkinja Lucija Šadek na 80 m prepone (16,15), limačica Ivana Trešćec u skoku u dalj sa skokom od 3,49 m te Luka Šostarić u skoku u vis kod mlađih kadeta s preskočenih 130 cm.

Sedma mjesta osvojili su: Marija Gerić na 200 m s vremenom 33,43, Luka Šostarić na 80 m prepone s rezultatom 15,95 sekundi i Leopold Jurić u bacanju vortexa s hicem od 43,22 m.

Osmo mjesto pripalo je Luciji Šadek u bacanju kugle od 2 kg.

Deveti su bili Enya Sever na 200 m i Marko Gregurec u bacanju vortexa.

Bodove su osvajali još: Anja Slavinić, Josipa Mikulec, Marija Gašparić (limačice), Tony Gerenčer, Fran Katinčić (limači), Rikardo Višekruna, Dino Bali i Matej Smiljanović (mlađi kadeti).

Nakon 1. kola limačice su ekipno četvrte sa 69 bodova, dok su mlađi kadeti peti sa 76 bodova. Sljedeće kolo za mlađe kategorije održat će se 3. svibnja u Varaždinu.

Sedmo izdanje brdske utrke Biser Slavonije

Stariji članovi AK Koprivnica Zoran Žilić i Goran Gregurec nastupili su u subotu na 7. brdskoj utrci Biser Slavonije u Jankovcu na obroncima Papuka koja se boduje za Li-Ning planinski kup. Trčalo se 10 km po izuzetno zahtjevnoj stazi.

Zoran Žilić zauzeo je drugo mjesto s vremenom 44:06.00 u kategoriji seniora, dok je Goran Gregurec ukupno zauzeo sedmo mjesto, a u kategoriji M-45 bio je prvi s vremenom 51:43.00.

USPJEŠNI MLADI

Članovi Judo kluba Koprivnica uspješni na još jednom natjecanju

Judo klub Koprivnica nastupio je u Pisarovini na 13. Međunarodnom judo turniru "Memorijal Damir Milatović". Natjecanje je okupilo preko 440...