14.3 C
Kostrena wheelchair basketball cup 2017.

Koprivnički košarkaši u kolicima osvojili svoju prvu medalju na međunarodnom turniru

Osim košarkaša iz Koprivnice na turniru su sudjelovali i KKI Varaždin, mlađa reprezentacija košarkaša u kolicima iz Slovenije te novoosnovani klub i domaćin ovog turnira KK Kostrena.

Košarkaški klub osoba s invaliditetom Koprivnica u nedjelju je sudjelovao na međunarodnom turniru košarke u kolicima pod nazivom “Kostrena wheelchair basketball cup 2017″ u Kostreni.

Na turniru je klub osvojio prvu koprivničku medalju za košarku u kolicima osvojivši treće mjesto.

Odigrane su ukupno četiri utakmice, a u prve dvije utakmice snage su odmjerili KK Kostrena i Slovenija (4 – 45) te KKOI Koprivnica i KKI Varaždin (27 – 68).

Utakmica za treće mjesto odigrana je između KKOI Koprivnice i KK Kostrene gdje je KKOI Koprivnica slavio svoju prvu pobjedu i treće mjesto na turniru rezultatom 27 – 18.

Finalnu utakmicu za 1. mjesto igrali su KKI Varaždin i Slovenija (63 – 55) čime je KKI Varaždin zasluženo osvojio 1. mjesto.