9.3 C

Koprivnički košarkaši poraženi u Ludbregu

Na gostovanju kod trenutno neporažene ekipe Grafičara košarkaši Koprivnice su doživjeli, moglo bi se reći, podnošljiv poraz jer je već na poluvremenu bilo 27 razlike za Grafičar.

Nenavikli na čvrstu, mušku igru, kakvu ove sezone igra Ludbreg,naši puleni nisu dobro otvorili utakmicu. Curilo je na sve strane u obrani, a Ludbrežani su nemilice punili koš protivnika. Ipak, u nastavku se stanje popravilo i drugo poluvrijeme, ponajviše zahvaljujući preciznom Ivandiću, Koprivnica gubi sa samo 2 razlike.

To je siguran pokazatelj da Koprivnica ove sezone posjeduje individualnu kvalitetu, a kada bi se stvorili uvjeti u klubu i gradu za ozbiljniji rad, vjerojatno bi se ravnopravno mogli nositi sa svim ekipama u ovoj ligi.

Uz konstantno dobrog Ivandića, treba pohvaliti i ostale igrače Koprivnice koji su u drugom poluvremenu uspjeli da se vrate i ne dozvole protivniku da ode na još veću razliku, kao u Virju protiv Podravca prije dva tjedna. Grafičar je još jednom dokazao da je ove sezone, kao ekipa, najbolji.

Sljedeće subote Koprivnica igra kod kuće sa Čakovcem.

A-2 LIGA SJEVER, 8. KOLO

GRAFIČAR – KOPRIVNICA 99:70

KOPRIVNICA: Horvat 2, Ivandić 26, Jukić 2, Bronić, Mlinarić 4, Kovačić, Zlatar 5, Antolić 14, Franjić, Njemeček 8, Kozulić 7, Pavić 2. TRENER: Čaldarević.

Mlađi kadeti izgubili u Virovitici

Vrlo gruba i agresivna ekipa domačina koja je i tjelesno najdominantnija ekipa u ligi uspjela je doći do pobjede i nanijeti prvi poraz mlađim kadetima Koprivnice ove sezone.

Gosti su bili bez dvojice centara koji su izostali radi povreda na školskom prvenstvu (Vedriš i Horvat), a već na samom početku utakmice nakon grubog prekršaja ni kapetan Juraj Balaško nije mogao nastaviti utakmicu radi bolova u leđima.

Ostali dio ekipe lavovski se borio sve do kraja utakmice, lovio rezultat i u zadnjoj minuti uspio izjednačiti na 70:70, no na kraju je uz malo sreće i poneku sudačku pogrešku uspjela slaviti domaća ekipa.

Kod domaćina se istaknuo Vuković, a kod ekipe Koprivnice Žaja i F. Igrić.