6.5 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Koprivnički triatlonci korak do ukupne pobjede

Sparno i vruće vrijeme nije spriječilo triatlonce Koprivničko-križevačke županije da pokažu svoju premoć na 6. kolu 6. Felt triatlon lige.

Sjajan dan na na Aquacityu za triatlonce Koprivničko-križevačke županije: na kraćoj utrci supersprinta Marko Jertec osvojio je drugo mjesto a Gordan Pazić treće. Time je Jertec osigurao ukupnu pobjedu u supersprintu, čime se pridružio Marku Štefanu koju je ukupnu pobjedu u aquatlonu osigurao već u prethodnom kolu.

U glavnoj utrci sprinta (750 m plivanja, 21 km bicikla i 5 km trčanja) prvo mjesto je ponovo osvojio koprivnički triatlonac Denis Pleše na svom Feltu. Da bi ostvario ukupnu pobjedu, iduće kolo praktički treba samo završiti, jer do sada ima ukupno tri pobjede u sprintu i jednu u supersprintu. Na sprintu je nastupio i Hrvoje Đurišević iz Đurđevca. Iduće srijede održava se zadnje kolo lige, gdje će biti uručene nagrade za ukupni plasman.

Do kraja triatlonske sezone, Denisa Pleše i njegovog trenera Alena Maroševića, čekaju, osim zadnjeg kola Felt lige, još dvije interesantne utrke. Već u subotu, 16.8. u Vabrigi održava se državno prvenstvo u sprint aquatlonu (500 m plivanja i 2500 m trčanja) na kojoj Pleše nastupa zbog dobivanja bodova za ukupni plasman u Kupu Hrvatske.

U Kupu dosadašnjim izvrsnim rezultatima trenutno drži čvrsto drugo mjesto i u kategoriji mlađih juniora i u kategoriji juniora. Početkom devetog mjeseca na Jarunu se također održava državno prvenstvo ali u kros triatlonu. Na kros triatlonu očekuje se nastup gotovo svih triatlonaca Koprivničko-križevačke županije, uz Plešea, nastupat će Marko Jertec i Gordan Pazić iz Koprivnice, Martin Štefan iz Virja i Hrvoje Đurišević iz Đurđevca.