15.1 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Košarka: Križevčani uspješniji od Koprivnice
K

Napeta utakmica sa puno pogrešaka na obje strane, nakon produžetka završila je pobjedom gostiju iz Križevaca. Ekipa mlađih kadeta Koprivnice vodila je cijelu utakmicu protiv gostujuće ekipe Radnika iz Križevaca, sve do zadnje četvrtine kada je lopta postala”vruća” i ispadala iz ruku ili odlazila u aut.

U produžetku su Koprivničanci opet poveli ali čvrsti i “dosadni” igrači Radnika se nisu predavali i na kraju zahvaljujući svojoj čvrstoj igri i pobjedili. Kod Koprivnice najbolji strijelac Balaško,a kod Radnika odlični Topljak i Turković, a dobri Kupres i Vujić.

KK KOPRIVNICA : KK RADNIK – 68 : 70
Rezultat po četvrtinama: (14:12)(20:16)(15:14)(11:18)(8:10) … više

Križevci uzeli bodove u Koprivnici

U 20. kolu A2 košarkaške lige sjever, sastali su se u Koprivnici košarkaši Koprivnice i donedavni prvoligaš Križevci. Kako su i Križevci sada ekipa iz donjeg doma ligaške ljestvice, Koprivnica se nadala da im može uzvratiti za poraz iz prvog dijela prvenstva i učvrstiti svoj status među slabije rangiranim ekipama ovogodišnjeg prvenstva.

To bi im ujedno dalo poleta u završnici prvenstva, pred dvije posljednje utakmice, kada se sastaju sa Čakovcem i Ivančicom.

Križevčani su sa druge strane računali na svoju mladost koja ima iskustva i u prvoligaškim natjecanjima i na to da su zadnjih nekoliko utakmica odigrali u dobroj formi. Računali su da njihovi igrači imaju više snage u završnici i to se nakraju pokazalo odlučujuće. pošto je veliki nedostatak košarkaša Koprivnice „tanka” klupa i starost najiskusnijih igrača, koji radi nedostatka snage „padaju” u završnim dijelovima utakmica.

Tako je bilo u nekoliko utakmica do sada, a bilo je presudno i na ovoj utakmici.

Prva petorka Koprivnice predvođena Halusekom, Antolićem i Pezeljom, odlično je otvorila utakmicu i ravnopravno se nosila sa renomiranim protivnikom. Gledatelji su uživali u borbenoj igri i atraktivnoj košarci sa obje strane. Križevčani su jaki i na vanjskim pozicijama i na pozicijama centara, gdje dominiraju visinom. No Koprivnica im je dobro parirala u svim segmentima igre.

Ravnopravna igra odvijala se do polovice treće četvrtine. Tada Pezelj dobiva četvrtu osobnu grešku i trener Čaldarević ga mora povući iz igre. Križevci su ovu šansu htjeli brzo iskoristiti i konačno pretvoriti u osjetniju prednost. No bili su brzopleti i to su iskoristili domaći igrači i sa nekoliko koševa napravili + 4 razliku u svoju korist. Tada trener gostiju poziva minutu odmora, smiruje svoju ekipu i nakon toga sve se okreće u korist Križevaca. Njihova strpljiva igra, daje rezultata i uskoro je + 10 koševa razlike za njih.

U četvrtoj četvrtini se Pezelj vrača u igru. Domaći košarkaši kreću sa agresivnijom obranom i rezultatska razlika se odmah počinje smanjivati. Gledatelji su se ponadali i preokretu, ali nakon nekoliko minuta igre, Pezelj čini nesretnu pogrešku u skoku u napadu, dobiva petu osobnu i od tog momenta Koprivnica više nije uspijevala ništa značajnije napraviti. Krajnji rezultat glasio je 69:82 za Križevce.

Koprivnica sa prikazanom igrom ne mora biti nezadovoljna i uz ovakav pristup igri trebali bi osvojiti bodove u zadnje dvije utakmice kada igraju u Koprivnici s Čakovcem i u Ivancu sa Ivančicom.

Kod Koprivnice su se istakli, osim spomenute trojke, Zlatar i Domagoj Mihoković, a kod gostiju su odlično odigrali Matoić, Topić i Prstec.

KK KOPRIVNICA : KK KRIŽEVCI – 69 : 82
Rezultat po četvrtinama: (17:22)(19:17)(16:19)(17:24)

Križevčani osvojili naslov prvaka mlađih kadeta

Križevci pobjedili u derbiju prvenstva i osvojili naslov prvaka u kategoriji mlađih kadeta. Napeta i neizvjesna utakmica u kojoj nijedna momčad nije imala veću prednost do zadnje četvrtine kada je momčad iz Koprivnice povela sa 12 koševa razlike, ali Križevčani se nisu predavali i nakon izlaska trojice važnih igrača Koprivnice zbog 5 osobnih preokrenuli su rezultat i na kraju pobjedili sa 3 koša razlike. Kod domaćina dobri Svoboda, Biondić i Burić, a kod Koprivnice Balaško, Kuzmić i Mikor.

KK KRIŽEVCI : KK KOPRIVNICA – 74 : 71
Rezultat po četvrtinama: (15:17)(22:17)(12:22)(25:15) .

SLAVEN BELUPO NAKON STANKE DOČEKUJE OSIJEK

U sastavu Farmaceuta će biti i ugandski napadač Abdu Lumala, Ferenčina: Siguran sam da ćemo pobijediti Osijek, a špekulacije o mojoj smjeni ne želim...

Slaven Belupo nakon reprezentativne stanke u novom je kolu HNL-a sutra, u petak u 18 sati na Apašu domaćin...