7.4 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Košarkaši Koprivnice poraženi nakon dva produžetka

Košarkaški Koprivnice odigrali su drugo kolo C-Ljetne lige, koju organizira Košarkaški savez Koprivničko-križevačke županije, a koja je zamišljena da produži ligašku seniorskim sezonu košarkaškim ekipama iz naše regije.

I u ovom kolu igrale su se zanimljive utakmice. Najneizvjesnije je bilo u Koprivnici gdje su se igrala dva produžetka, nakon kojih je slavila ekipa Radnika iz Križevaca.

Upravo je ova utakmica opravdala igranje lige, u kojoj dobijaju priliku mladi igrači, kako bi stekli potrebna iskustva za sljedeću seniorsku sezonu.

Utakmica je bila neizvjesna od početka do kraja, te je tek u drugom produžetku pobjedu ostvarila ekipa Radnika. U samom početku domaća ekipa je bolje otvorila utakmicu i napravila rezultat 7 naprema 0.

Međutim, Radnik se tada trgnuo, a stali su domaćini, tako da prvo poluvrijeme dobiva ekipa Radnika sa 8 koševa razlike. Drugo poluvrijeme pripada Koprivničancima, koji su stigli vodstvo Radnika, te se u zadnjoj četvrtini igra koš za koš.

U zadnjih 30 sekundi utakmice Radnik ima vodstvo od dva koša razlike, ali Koprivničanci imaju zadnji napad koji uspješno završava Njemeček u zadnjim sekundama utakice, pa se igra produžetak. I u produžetku se igra koš za koš, i desetak sekudi prije kraja Sikavica ima neometan šut za pobjedu ali promašuje, i Radnik u zadnjoj sekundi produžetak ima težak šut i promašuju, pa se igra i drugi produžetak.

U drugom produžetku se nastavlja igra koš za koš, minutu i pol prije kraja na dva koša razlike za Radnik, Koprivnica ima napad, loptu ispod koša dobiva centar Njemeček i diže se na šut, pri tom pokušaju ga grubo za ruke povlači igrač Radnika, a do tad dobri suci iz Križevca previđaju očiti faul, te Radnik pošto je Njemečeku ispala lopta iz ruke izvodi brzu kontru i lagano poetnira te diže razliku na četiri koša.

I u zadnjoj minuti utakmice niz događaja. Najbolji igrač Koprivnice Kapusta u brzim napadima iz nemogućih pozicija pogađa dvije trice, ali sličnu tricu za Radnik postiže Nervo, a Križevčanci na kraju realiziraju i dva slobodna bacanja koja im donose konačnu pobjedu. U ekipi Radnika izvrsni Nervo sa 20 koševa i Samardžija sa 17 koševa, a kod domaćina nezaustavljivi Kapusta s 36 postignutih koševa, te Njemeček s 18 koševa.

Dječaci: Virovitica 1234 – Koprivnica 47:38

Natjecanje dječaka do 12 godina bliži se kraju. U međužupanijskoj košarkaškoj ligi ostalo je za odigrati još tri kola, a koprivnički dječaci su na drugom mjestu na tablici. U subotnjoj utakmici u Virovitici domaća ekipa je bila bolja i savladala goste iz Koprivnice 47:38.

Domaća ekipa bolje otvara utakmicu i odmah u prvoj četvrtini preuzima vodstvo koje zadržava do kraja utakmice.

U ovoj utakmici dječaci Koprivnice su se pošteno ispromašivali sa svih pozicija pa je poraz s tako malim brojem postignutih koševa bio neizbježan.

Kod domaćina standardno dobru igru prikazuje trojac Ištvanović, Vuković i Matković, a kod Koprivnice nešto bolji od ostalih bio je dvojac Žaja i Balaško.