9.6 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Košarkaši Koprivnice u novoj sezoni bez Kapuste i još deset igrača
K

Košarkaši Koprivnice odrađuju završne pripreme za novu sezonu A-2 košarkaške lige. Prošlog su vikenda, tjedan dana prije početka prvenstva, odigrali posljednju pripremnu utakmicu protiv ekipe „Petar Zrinski“ iz Vrbovca, te su na svom parketu poraženi rezultatom 62:76.

Koprivnička momčad u novo prvenstvo ulazi oslabljena neigranjem Njemečeka koji je ozlijeđen, te Laljeka, Antolića, Jakupića, Androlića, braće Domović, Morića i Regine koji ne treniraju radi fakultetskih obaveza. Za Koprivnicu ekipu neće nastupiti ni kadetski reprezentativac Kapusta koji je prešao u redove prvoligaša Križevaca.

Trener Boris Kapusta u novu natjecateljsku sezonu ulazi sa znatno izmjenjenim sastavom u odnosu na prošlu, i trebat će vremena da se ekipa uigra. Nekoliko iskusnih igrača morati će uz juniore dati svoj maksimum kako bi se suprotstavili jakim i ambicioznim momčadima.

Po ocjeni mnogih, A2 košarkaška liga bit će ove sezone još jača od prošle, jer su se mnoge momčadi dosta pojačale. Radi uigravanja novog sastava, igra Koprivnice dosta oscilira, kao što se vidjelo i na utakmici protiv Vrbovca, ekipe iz vrha A-2  košarkaške lige.

Vrbovec je puno bolje započeo utakmicu, te je u prvoj četvrtini iskoristio nepreciznost u šutu domaće ekipe i napravio 11 koševa razlike. U drugoj četvrtini otvorio se konačno i šut Koprivničancima, pa domaća ekipa okreće rezultat i dobiva drugu četvrtinu sa 15 koševa razlike, te odlazi sa prednošću od 4 koša na poluvrijeme.

U trećoj četvrtini ponovo su bolje zaigrali gosti, koji opet stvaraju razliku od 11 koševa, koja je na kraju bila odlučujuća, jer u zadnjoj četvrtini opet se igra ravnopravno, koš za koš. Najviše problema domaćoj ekipi napravili su visoki centar gostiju Tomić sa 29 postignutih koševa, te vanjski igrač Hrandek, čije prodore pod koš nije uspjela spriječiti domaća obrana. Kod domaćina najbolji su bili Sabol, Mlinarić i Zlatar.

Koliko koprivnički košarkaši mogu napraviti u ovogodišnjem prvenstvu, moći ćemo ocijeniti već ovaj vikend. Prvu utakmicu A-2 lige Koprivničanci igraju u nedjelju, 14. listopada u 17 sati protiv Čakovca u Dvorani Branimir u Koprivnici.