Košarkašice DHP druge na turniru povodom Dana općine Hlebine

21:02h
0
110905-dhp

ŽKK DHP organizirao je drugi juniorski turnir, koji je ove godine prerastao u međunarodni, i uz sudjelovanje Koprivnice, Podravca, Nagykanizse iz Mađarske i ŽKK DHP, sukladno planu i programu rada kluba, uveličao Dan općine Hlebine.

Nagykanizsa, neusporedivo najbolja i relativno mlada ekipa na turniru, više no zasluženo odnijela prvo mjesto, ŽKK DHP zasluženo drugi, ali ostaje dojam da ima kapaciteta pružiti jači otpor pobjednicama turnira.

Koprivnica pojačana sa dvije igračice ŽKK Brod na Savi (jedna od njih državna reprezentativka, Dragica Drmić), zauzela je treće mjesto, dok je najmlađa i sigurno najperspektivnija ekipa KK Podravca četvrta.

110905-zkk-koprivnicaNajbolji strijelac turnira je Mađarica Virag Kiss (1998. godište i 194 cm visoka), a najbolja igračica je njena sunarodnjakinja Vivien Hegyi. Pobjednica u šutiranju tri poena je tek u pripetavanju ispred Ive Ilić (Koprivnica) bila, košarkašica DHP, Ema Šimunić, a i ekipno prvo mjesto u šutiranju tri poena je odnio ŽKK DHP.

Po završetku finalne utakmice Načelnik općine Hlebine Hrvoje Gaži i donačelnica Božica Trnski, podijelili su ispred općine Hlebine i ŽKK DHP ekipne i pojedinačne nagrade klubovima i igračicama, i ispred domaćina, pokrovitelja i organizatora, zahvalili se na dolasku, fer i sportskoj borbi, zaželjeli sretan put kućama, ali i naglasili možda naredne ili one iza da će se turnir održati u Hlebinama u novoizgrađenoj sportskoj dvorani.

REZULTATI:
02. 09. 2011. petk

ŽKK DHP Drnje : KK PODRAVAC Virje (9:13)(15:14)(16:10)(17:3) 57 : 40

DHP: Čićek M. 2, Golubić L. 11, Begić M. 4, Šimunić M., Šimunić E. 7, Halavuk S. 2, Šestak G. 2, Lukanec T. 3, Begić L. 16, Timarac K. 6, Mihalić AM., Nikšić L. 4, Trener: Željko Golubić
PODRAVAC: Kelemen I., Šimunić V. 19, Šironja B., Pandur T., Molnar L. 16, Križić M. 3, Hatadi T., Vinković K. 2, Šumandl L., Brezak A., Hrastić M., Senjan M., Trener: Ivica Molnar

NAGIKANIZSAI DKK : ŽKK KOPRIVNICA (28:14)(18:16)(15:12)(15:19) 76 : 61

NAGYKANIZSAI DKK: Bernat R., Simon V., Rajkai R., Kiss V. 14, Olasz A. 21, Hegyi V. 11, Zurko N. 15, Gutai F., Oros L., Zagarics A. 4, Nagy D. 9 , Kovacs K. 2, Coach: Gabor Erzsebet
KOPRIVNICA: Čehok L., Drmić D. 7, Ljubičić E. 21, Jezerčić B. 2, Hlevnjak A., Vida K., Sušilović L. 4, Carek L., Zeko S. 4, Ilić I. 15, Čehok L., Kraljić M. 8, Pintarić M., Pomoćni trener: Tomislav Markovinović, Trener Danijel Crnjak

03. 09. 2011. subota,
UTAKMICA 3. – 4. MJESTO

110905-zkk-podravacKK PODRAVAC Virje : ŽKK KOPRIVNICA (10:19)(15:12)(15:17)(8:19) 48 : 67

PODRAVAC: Begić L. 2, Kelemen I., Šimunić V. 18, Šironja B. 2, Pandur T., Molnar L. 16, Križić M. 6, Hatadi T., Vinković K., Šumandl L., Brezak A., Hrastić M., Senjan M., Cil J. 4, Trener: Ivica Molnar
KOPRIVNICA: Drmić D. 23, Ljubičić E. 20, Hlevnjak A. 3, Vida K. 3, Sušilović L., Carek L., Zeko S. 2, Ilić I. 6, Čehok L., Kraljić M. 6, Pintarić M., Jezerčić B. 2, Pomoćni trener: Tomislav Markovinović, Trener: Danijel Crnjak

FINALE 1. – 2. MJESTO

ŽKK DHP Drnje : NAGIKANIZSAI DKK (12:24)(11:24)(10:22)(10:18) 52 : 88

DHP: Čićek M. 1, Golubić L.10, Begić M. 2, Šimunić M., Šimunić E. 2, Halavuk S., Šestak G., Lukanec T., Begić L. 6, Timarac K. 13, Mihalić AM., Nikšić L. 5, Trener: Željko Golubić
NAGYKANIZSAI DKK: Bernat R. 2, Simon V., Rajkai R. 2, Kiss V. 25, Olasz A. 12, Hegyi V. 4, Zurko N. 17, Gutai F. 2, Oros L. 7, Jagarics A. 6, Nagy D. 7, Kovacs K. 4, Coach: Gabor Erzsebet

110905-nagykanizaTABLICA TURNIRA:

1.) DKK NAGYKANIZSAI Nagykanizsa Madžarska
2.) ŽKK DHP Drnje Hrvatska
3.) ŽKK KOPRIVNICA Koprivnica Hrvatska
4.) KK PODRAVAC Virje Hrvatska

NATJECANJE „TRICAŠICA”

ŽKK DHP: ŽKK KOPRIVNICA
– Nikšić Lucija – Ilić Iva
– Golubić Lucija – Hlevnjak Andrea
– Begić Lucija – Drmić Dragica
– Šimunić Ema
NAGIKANIZSAI DKK KK PODRAVAC

– Kiss Virag – Šimunić Valentina
– Hegyi Vivien – Brezak Ana
– Jagarics Anett – Molnar Lorena

TABLICA NAJBOLJIH TRICAŠICA

1.) ŠIMUNIĆ EMA ŽKK DHP (CRO) 7 POENA
2.) ILIĆ IVA ŽKK KOPRIVNICA (CRO) 7 POENA
3.) GOLUBIĆ LUCIJA ŽKK DHP (CRO) 5 POENA
4.) ŠIMUNIĆ VALENTINA KK PODRAVAC (CRO) 5 POENA
5.) HEGYI VIVIEN DKK NAGYKANIZSAI (HU) 5 POENA
6.) MOLNAR LORENA KK PODRAVAC (CRO) 4 POENA
7.) JAGARICS ANETT DKK NAGYKANIZSAI (HU) 3 POENA
8.) BEGIĆ LUCIJA ŽKK DHP (CRO) 2 POENA
9.) OLASZ ADRIANA DKK NAGIKANIZSAI (HU) 2 POENA
10.) HLEVNJAK ANDREA ŽKK KOPRIVNICA (CRO) 2 POENA
11.) NIKŠIĆ LUCIJA ŽKK DHP (CRO) 1 POEN
12.) BREZAK ANA KK PODRAVAC (CRO) 1 POEN
13.) DRMIĆ DRAGICA ŽKK KOPRIVNICA (CRO) 1 POEN

DODATNO RASPUCAVANJE TRICAŠICA:

IVA ILIĆ ŽKK KOPRIVNICA (CRO) 2 POENA
EMA ŠIMUNIĆ ŽKK DHP (CRO) 4 POENA

110905-zajednickaEKIPNI POBJEDNIK U TRICAMA JE EKIPA – ŽKK D H P Drnje

NAJBOLJI STRIJELAC TURNIRA: KISS VIRAG – DKK NAGYKANIZSAI (HU)

NAJBOLJA IGRAČICA TURNIRA: HEGYI VIVIEN – DKK NAGYKANIZSAI (HU)

NAJBOLJA TRICAŠICA TURNIRA: ŠIMUNIĆ EMA – ŽKK DHP (CRO)