16.3 C

Košarkašice Koprivnice plasirale se među 8 najboljih ekipa mlađih kadetkinja u Hrvatskoj

Košarkašice Koprivnice odigrale su prošlog vikenda četiri utakmice i nisu razočarale. Seniorke su skoro ubilježile petu pobjedu protiv Trešnjevke, najmlađe djevojčice su u gostima svladale ekipu Koprivničkih Bregi, a mlađe kadetkinje su uvjerljivo svladale košarkašice Podravca.

Mlađim kadetkinjama je to bila posljednja utakmica ovosezonske lige u kojoj su potvrdile svoje mjesto na poluzavršnici prvenstva Hrvatske koje se igra krajem idućeg mjeseca.

Seniorke Koprivnice (uz prosjek starosti oko 17 godina) su protiv Trešnjevke, vodeće ekipe B-1 lige centar, prikazale vrlo dobru igru i odigrale jako napetu utakmicu. Tijekom cijele utakmice rezultat je bio izjednačen ili su gošće imale minimalnu prednost.

Prije dva tjedna, utakmicu kod istog protivnika u gostima Koprivničanke su izgubile s 28 poena razlike, pa je u ovoj utakmici vidljiv značajan napredak.

Pri otvaranju utakmice domaće su promašile previše zicera, pa se uvukla nervoza u ekipu, no kasnije je uspostavljena ravnoteža i rezultat je bio neizvjestan do samog kraja. Kod domaćih posebno su se istakle M. Kraljić i L. Sušilović.

Dan poslije domaće utakmice s Trešnjevkom, put je Koprivničanke odveo u Sisak, u goste drugoplasiranoj ekipi lige, gdje su odigrale interesantnu i neobičnu utakmicu. Zbog zdravstvenih problema i obveza u školi, na put je pošlo samo 6 igračica.

Usprkos tome, ekipa kao da je dobila krila i odigrala je vrlo dobro. Polovicom druge četvrtine vodile su 38:33, što domaćini sigurno nisu očekivali, jer glavninu ekipe ŽKK Sisak čine iskusne igračice koje su nekad igrale u prvoj i drugoj hrvatskoj ligi.

Na terenu je izgledalo potpuno obrnuto, kao da su Koprivničanke iskusne, a domaće kao da imaju prosječno 17 godina. Zanimljiv podatak je da su Koprivničanke zabile čak 7 od 13  trica (odličan postotak šuta iznad 50 %), a protivnice ni jednu.

U prvoj utakmici protiv Siska, koprivničke djevojke su postigle samo 39, a ovaj put čak 73 koša. Dok je bilo snage gošće su igrale vrlo dobro, ali zbog premalo igračica za izmjenu umor je krajem treće četvrtine učinio svoje. Kada je zbog pete osobne iz igre morala kapetanica, pobjednik je odlučen.

Minutu prije kraja, nakon pete osobne izašla je još jedna igračica, pa je Koprivnica završnicu odigrala sa samo 4 igračice na terenu. Treba pohvaliti cijelu ekipu, a istakle su se kapetanica K. Vida, A. Bagarić i M. Kraljić.

U četvrtom kolu lige Z-12 (djevojčice do 12 godina) Koprivnica je gostovala u Koprivničkim Bregima. Djevojčice Koprivnice su od samog početka krenule čvrsto, obranom „čovjeka”, što im je već u prvoj četvrtini donijelo veću prednost.

Svojim iskustvom dominirale su u igri i protivnicama nisu dopuštale da im se rezultatski približe. Kako je utakmica prolazila, sve su se više rezultatski odvajale od domaćina. Najbitnije je napomenuti da je svaka djevočica svojim radom na treninzima (trenira se tri puta tjedno) zaslužila i odličnu minutažu na utakmici, a za svaku pohvalu je i činjenica da je svaka igračica postigla koš i time doprinjela pobjedi ekipe.

Posebno su se istaknule J. Triplat, B. Vrban i D. Laljek koje su svojim iskustvom vodile ekipu prema pobjedi.

I šećer na kraju – posljednje kolo lige mlađih kadetkinja (Z-14) pružilo je zanimljiv ogled između ekipe Podravca iz Virja i domaće ekipe Koprivnice. Ulog utakmice je bio velik – pobjednik se plasira na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske za mlađe kadetkinje (tj. među 8 najboljih ekipa u Hrvatskoj).

Nakon prve tri minute, rezultat na semaforu je pokazivao 9:0, no do kraja četvrtine gošće su se pribrale i uspjele izjednačiti. Ipak, u drugoj četvrtini velikim pritiskom domaće odlaze na +15, a u drugom poluvremenu i na +27. Kvalitetnom igrom u obrani i vrlo dobrom u napadu, domaće su igračice uvjerljivo pobijedile gošće iz Virja, te na taj način potvrdile i pobjedu u gostima kod iste ekipe, te izborile nastup na poluzavršnici.

Valja pohvaliti taj dobar rezultat mladih Koprivničanki koje su svojim predanim radom, upornošću i talentom zaslužile ovakvu sportsku nagradu. Kvalitetan rad u klubu i veliki napredak prepoznat je i od strane košarkaških stručnjaka, pa je Petra Mihalić dobila i poziv za pripreme hrvatske reprezentacije sljedeći tjedan.

Ona je zaslužila taj poziv, iako je imala žestoku konkurenciju u nekim svojim suigračicama koje će takvu priliku, nadamo se, dobiti neki drugi puta. I za taj uspjeh treba pohvaliti sve igračice, no nadamo se da pohvalama tu nije kraj, na poluzavršnici je sve moguće…

KOPRIVNICA II – TREŠNJEVKA II 53:56 (8:18, 20:13, 10:14, 15:11)

KOPRIVNICA II: A. Bagarić 6, K. Vida 11 (1×3), L. Sušilović 10, S. Zeko 4, I. Hegedušić, E. Markek, K. Harmadi, M. Begić 2, P. Glavinić, L. Špiranec 3, J. Đukin, M. Kraljić 17. TRENER: Damir Betlehem.

TREŠNJEVKA II: M. Rudić 3 (1×3), Čižić 13 (3×3), S. Kotur 9, N. Hrastek 6, I. Štirjan 8 (2×3), P. Golja 4, M. Mlinarić 13 (1×3). TRENER: H. Karin.

SISAK – KOPRIVNICA II 104:73

SISAK: K. Školneković 2, I. Boras 2, S. Seferović 2, T. Vuković 38, M. Cavrić 26, N. Kralj 9, E. Prpić 11, I. Đukić 4, S. Seferović 2, N. Radanović 10. TRENER: R. Hrs.

KOPRIVNICA II: A. Bagarić 14 (2×3), K. Vida 24 (4×3), I. Hegedušić 4, K. Harmadi 6, S. Zeko 9 (1×3), M. Kraljić 16. TRENER: Damir Betlehem.

ŠK-OŠ KOPRIVNIČKI BREGI – ŽKK KOPRIVNICA 30:81 (6:19, 10:26, 6:15, 8:21)

ŠK-OŠ KOPRIVNIČKI BREGI: Loinjak, Peroković, Kovačić, Verjak 16, Džanko, Vujčić 6, K. Krstanović, Grabušić 6, A. Krstanović, Gajski, Vandija, Blažeković 2. TRENER: Danijel Crnjak.

ŽKK KOPRIVNICA: Vrban 17, Laljek 17, Glavinić 6, Gojšić 2, Triplat 24, Kučina 2, Vrban-Herceg 2, Vukmanović 2, Roksandić 2, Delimar 3, Jagušić 2, Bojanić 2. TRENERICA: Marica Korolija.

KOPRIVNICA – PODRAVAC 74:50 (18:18; 24:7; 16:13; 17:12)

KOPRIVNICA: Hegedušić 10, Hruško, Kvakarić 2, Čehok 22, Relja Podhraški, Vida 3, Ilić 3, Baranašić, Božek, Triplat 2, Mihalić 32, Matovina, Vrban, Glavinić. TRENER: M. Laptuš.

PODRAVAC: Pandur 8, Brezak 11, Hrastić 6, Šumandl 11, Marelja 2, Hatadi 2, Slamić, Kapitanić 2, Farkaš 8, Mikulić, Šignjar. TRENER: M. Slamić.