Križevački atletičari kući donijeli rekordan broj odličja s dvoranskog prvenstva Hrvatske, Drljačić zlatna na 400 metara

Sastav muške štafete činili su Neven Krulić, Tvrtko Palijan, Maks Brčić i Dominik Hunjak. U sastavu ženske štafete bile su Katarina Balić, Lucija Zimonji, Marcela Gudić i Veronika Drljačić.

0

U Zagrebu u novoj atletskoj dvorani jučer je održano dvoransko prvenstvo Hrvatske u kružnim trkama za mlađe uzraste. Prvenstvo je organizirano kako bi se dala prilika mlađim uzrastima da naprave rezultate i osvoje medalje u disciplina koje nisu imali na svojim prvenstvima jer dvorana još nije bila završena. Na prvenstvu je održano preko 60 utrka.

Na prvenstvu je nastupio i Atletski klub Križevci. Osvojili su rekordan broj odličja na dvoranskom prvenstvu Hrvatske za juniore i juniorke. Veronika Drljačić suvereno je pobijedila u utrci na 400 metara, Neven Krulić bio je drugi na 400 metara u muškoj juniorskoj konkurenciji, a drugi je bio i Tvrtko Palijan u utrci na 800 metara.

Također, štafete juniora i juniorki na 4 x 400 metara bile su druge, a Lucija Zimonji bila je treća na utrci na 800 metara. Sastav muške štafete činili su Neven Krulić, Tvrtko Palijan, Maks Brčić i Dominik Hunjak. U sastavu ženske štafete bile su Katarina Balić, Lucija Zimonji, Marcela Gudić i Veronika Drljačić.