16.3 C
Dinamična utakmica

Križevčani se namučili za pobjedu protiv Papuka

Raspoložena ekipa Križevaca pred domaćom je publikom zasluženo zabilježila pobjedu protiv Papuka iz Orahovice rezultatom 2-1.

KRIŽEVCI – PAPUK ORAHOVICA 2-1 (1-0)
(Kofler 38′, Mimić 51′, Mladen 56′)

KRIŽEVCI – Gradski stadion. GLEDATELJA: 100. SUDAC: Stjepan Hruškar (Bjelovar). POMOĆNICI: Tomislav Smrček (Bjelovar), Ivan Jurić (Bjelovar). DELEGAT: Željko Filip (Đurđevac). IGRAČ UTAKMICE: David Kofler

KRIŽEVCI: Špoljar, Jandrašec, Božović, Blagaj, Selanec, Kofler, Vrbančić, Mladen, Bartol, Bastašić, Rumenjak. TRENER: Dražen Kemenović.

PAPUK: Mehmedi, Podboj, Duspara, Mimić, Krsnik, Bušljeta, Vratković, Dumiši, Brusač, Kraljik, Šimek. TRENER: Darko Krsnik.

U 18. kolu Međužupanijske lige, Križevci su nastavili s dobrim igrama i nastavljaju dalje sa svojim pozitivnim nizom. Od samog početka utakmice, Križevčani su diktirali tempo, držali loptu u posjedu i kontinuirano napadali goste stvaranjem viška igrača u sredini terena. Nakon par istrpljenih duela, u jednoj takvoj situaciji našao se i križevački veznjak Kofler koji je u 38. minuti poentirao za vodstvo. Rezultat se nije mijenjao do poluvremena, a Papuk je pokušavao zaprijetiti čvrstom igrom te kontrama parirati tehnički kvalitetnijim domaćinima.

U drugi dio utakmice Križevčani su ušli napadački s idejom da povećaju vodstvo, ali u 51. minuti gosti su udarcem Borne Mimića sa dvadesetak metara uspjeli izjednačiti. Vratar domaćih Špoljar do zadnjeg trenutka nije vidio loptu koja se provukla do donjeg desnog kuta njegovog gola iako je pokrivao tu stranu. U svakom slučaju, rezultat se izjednačio, Križevci su krenuli još agresivnije po pobjedu, a Papuk se povukao na svoju polovicu u bunker. Ipak, nakon prodora vrckastog Bastašića i odličnog proigravanja u prostor, u šesnaestercu Papuka srušen je Kofler, a Hrvoje Mladen je iz kaznenog udarca doveo Križevčane u vodstvo od 2-1.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao iako su Križevci promašili nekoliko odličnih prilika poput one Miširove kada je gostujući golman odličnom intervencijom spriječio njegov udarac ili Bastašićevog vječnog driblinga u petercu gostiju umjesto konkretne realizacije. Papuk je u nekoliko navrata opasnije zaprijetio, Križevčani su igrali i rukom u svom kaznenom prostoru, ali sudac Hruškar nije dosudio kazneni udarac s obzirom da je procijenio kako nije bilo namjere.

Dinamična utakmica, raspoloženi igrači obje momčadi i zaslužena pobjeda Križevčana i njihovog trenera Dražena Kemenovića koji će tri boda proslaviti sa svojim igračima i navijačima.