8.2 C

Kup: Hrabra Koprivnica izbacila favorizirani Pomorac

Nogometaši Koprivnice kreirali su iznenađenje i postigli sjajan uspjeh ulaskom u osminu finala Hrvatskog nogometnog Kupa. Zeleni su odigrali junačku utakmicu protiv drugoligaša Pomorca i nakon produžetaka izborili vrijednu pobjedu.

U osmini finala Koprivnica bi prema unaprijed određenom ždrijebu trebala igrati sa Slavenom Belupom.

Domaći trener Zvonimir Kelek nije mogao na teren izvesti najjaču postavu, jer mu je zbog ozljeda i bolesti nedostajalo nekoliko standardnih prvotimaca. Oslabljena se Koprivnica očekivano postavila oprezno protiv favoriziranog drugoligaša iz Kostrene, no ni Pomorac nije krenuo otvorenim gardom. Vidjnelo se da gostujući igrači gaje određeni respekt prema Koprivnici, koja je među najkvalitetnijim momčadima sjeverne skupine Treće HNL.

Prvi pokušaj imali su domaći preko aktivnog Herenta, koji je u 11. minuti tukao iznad grede. U 15. minuti Živulić se iznenandno našao u prilici, no Marković je obranio njegov udarac. Boban je u 29. minuti prošao sam po lijevoj strani, ali je umjesto udarca ubacio povratnu loptu na koju nije stigao nitko od njegovih suigrača.

U odličnoj prilici našao se u 33. minuti Boban kojeg je uposlio Dunković, ali je promašio okvir vratiju. Pomorac je ipak poveo u prvom poluvremenu. Igrala se 38. minuta kad je Jović pronašao Bobana, koji izlazi sam pred istrčalog vratara Markovića i lobom poentira za 0:1.

Koprivnica je znatno hrabrije i odlučnije ušla u drugo poluvrijeme, češće su Kelekovi igrači boravili na polovici suparnika, koji se orijentirao na obranu i povremene prijetnje iz kontranapada. Udarac Herenta u 53. minuti zaustavio je Kulić, a u 57. Mance iskosa s desne strane šalje loptu pokraj gola. Boban je u 61. minuti upropastio još jednu veliku šansu Pomorca, vratar Marković obranio mu je zicer, a ubrzo je stigla i kazna.

Igrala se 62. minuta kad je Kolar dubinskom loptom pronašao Milana Manojlovića, koji koristi pogrešku suparničke obrane i sigurno pogađa mrežu za izjednačenje na 1:1.

Još jednu veliku priliku imao je Manojlović u 62. minuti, ali je njegov pokušaj nakon kornera obranio Kulić. Gosti su zaprijetili u 78. minuti, snažan udarac Bobana odbio je Marković, a Mance je zatresao mrežu, ali iz zaleđa. Do isteka 90. minute obje su momčadi imale nekoliko obećavajućih situacija, no pobjednika nije bilo i uslijedili su produžeci.

Koprivnički su mladići u 100. minuti stigli do zasluženog vodstva. Radotović je probio lijevu stranu i stigao pred gostujuća vrata. Izgledalo je da od akcije neće biti ništa, ali je lopta došla do Marka Šimunića, koji preciznim udarcem pogađa donji desni kut gostujućeg vratara.

Od 117. minute Pomorac je igrao s desetoricom, jer je zbog ozljede morao izaći napadač Mance. Gosti su potkraj stisnuli, u 113. minuti Boban je iz blizine snažno tukao, ali je Marković obranio.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, 1/16 FINALA

KOPRIVNICA – POMORAC 2:1 (1:1, 0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Marin Horvat (Čakovec). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Saša Fegeš (Nedelišće). Četvrti sudac: Igor Franolić (Ludbreg). Delegat: Ivan Duvnjak (Virovitica).

KOPRIVNICA (4-2-3-1): Marković – Tucaković, Šestak, Kolar, Martinčić (od 87. Pašalija) – Blašković (od 46. Brcković), Manojlović – Šimunić, Herent, Radotović – Drvarić (od 78. Dominić). TRENER: Zvonimir Kelek.

POMORAC (4-2-3-1): Kulić – Grujević (od 55. Petrović), Turkalj, Damiš, Muminović – Živulić (od 67. Polić), Prpić – Boban, Dunković, Jović – Pilčić (od 46. Mance). TRENER: Stjepan Ostojić.

STRIJELCI: 0:1 Boban (38), 1:1 Manojlović (62), 2:1 Šimunić (100).

ŽUTI KARTONI: Pilčić (35), Petrović (90), Jović (92), Šestak (113), Tucaković (110).

IGRAČ UTAKMICE: Milan Manojlović (Koprivnica).