8.2 C

Larvik svladao Podravku 34:18
L

U 1. kolu D grupe Lige prvakinja Larvik je svladao Podravku Vegetu s 34:18 (17:7).

Razlika u kvaliteti i razlika je u rezultatu. Iskusna ekipa Larvika (prosjek starosti 27 godina), u svakom je pogledu nadmoćna nad mladom ekipom Podravke Vegete (prosjek starosti 22 godine).

Podravka Vegeta nastupila je bez ozlijeđene Andree Čović, što je svakako bilo dodatno opterećenje za Vesnu Milanović Litre. Legendarne Larvikove 45-godišnja golmanica Lene Rantala kao i vanjska igračica Tonje Larsen nisu bile u sastavu, ali Larvik i bez pola ekipe ima super sastav. U Areni Larvik, koja je deklarirana na 4000 gledatelja, skupilo se oko 2000.

Mirjana Milenković spasila je Podravku od većeg poraza // Foto: RK PodravkaPočetak nije nagovještavao da bi Larvik furioznim igrom mogao samljeti igrački inferiorne igračice iz Koprivnice. Do 3:1 u 6. minuti bilo je kako-tako, ali onda je ”laka konjica” Larvika podigla na 6:1, pa 8:2.

Recept razlike u korist Norvežanki bio je jednostavan. Podravka Vegeta nije mogla probiti domaću obranu, često su lopte dodavane u ruke Larvikovih igračica i iz toga su sijevale brze kontre i razlika se povećavala. U 18. minuti bilo je 10:2, a nakon 11:3, promašenog-obranjenog semderca Živković-Leganger tri puta za redom u kontri je poentirala Koren Riegelhut.

Do kraja poluvremena bilo je 17:7, velika razlika.

U drugom dijelu tri obrane Milenković zaredom, golovi Trifunović (2) i Milanović Litre (1), pa je u 33. bilo 18:8. nakon kontre T. Mörk 19:8. pa golom N. Mörk 20:9. Kod 21:11 Hasanić brani sedmerac Gavranić. Dobro brani Hasanić, u 9 minuta 5 obrana. Anja Hammerseng-Edin zabija. Nakon 10 minuta drugog dijela 10 razlike za domaće.

Treneri su na obje strane slali u igru i mlađe snage, ali rezultat se stalno povećavao da bi u zadnjim sekundama Larvik zabio gol za konačnih 34:18.

Nevjerojatno ubojita, a do krajnosti jednostavna bila je s 12 postignutih golova Koren Riegelhuth, a Larvik ima i dobre golmanice, pa je iskusna Leganger (38 godina) imala 4+1, a Hasanić 7+1. Mirjana Milenković puno je toga obranila, najzaslužnija je da Larvik nije i podebljao svoja vodstva tijekom igre i konačni rezultat. Zabilježili smo 14 obrana. možda je bila i koja više.

Linn Kristin Koren Riegelhuth opet je bila raspoložena protiv Podravke // Foto: HK Larvik - Svein André SvendsenLIGA PRVAKINJA, SKUPINA D, 1. KOLO

LARVIK – PODRAVKA VEGETA 34:18 (17:7)

LARVIK – Arena Larvik. Gledatelja 2000. Suci: Arnar Sigurjonsson i Svavar Petursson (Island). Delegat EHF-a: Monika Hagen (Švedska).

LARVIK: Hasanić (7+1), Leganger (4+1); A. Hammerseng-Edin 4, J. Kristiansen 3, Blanco 1, T. Kristiansen, Breivang 1, N. Mörk 3(1), G. Hammerseng-Edin 3, Koren Riegelhuth 12, V. Johansen, Sulland 3(1), Stange, Loke 3, T. Mörk 1, Lund. TRENER: Ole Gustav Gjekstad.

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović, Milenković (14); Gavranić 4(2), Pongrac 1, Šenvald, Havić 2, Živković 2, Vukojević, Nemaškalo, Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak 1, Trifunović 4, Poljak 1. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Larvik 2(2), Podravka Vegeta 4(2).

ISKLJUČENJA: Larvik 4 min. (J. Kristiansen, N. Mörk), Podravka Vegeta 8 min. (Pongrac, Havić, Živković, Milanović Litre).

IGRAČICA UTAKMICE: Linn Kristin Koren Riegelhuth (Larvik).