4.9 C
Utorak, 16. travnja 2024.
hk Podravka

Leon Kolar zlatni, Nikola Golubović srebrni na prvenstvu Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom
L

Mladi hrvači koprivničke Podravke, oni do 15 godina, proteklog su vikenda hrvali na prvenstvu Hrvatske grčko-rimskim stilom s kojeg su se vratili s dvije medalje. Jednom zlatnom i srebrnom.

Najsjajniju je oko vrata stavio Leon Kolar, koji je hrvao u kategoriji do 57 kilograma. On je othrvao četiri vrlo teške borbe u kojima je zaradio i dvije posjekotine, no unatoč tome borbe je privodio kraju bez da je protivnicima davao ikakve šanse i sve je pobijedio tehničkim tušem. Kažu iz kluba da je to bila najbrojnija kategorija pa je time Leonov uspjeh još i veći.

Drugu medalju uzeo je Nikola Golubović, koji je s dvije pobjede i porazom u finalu osvojio srebro u kategoriji do 41 kilograma. U istoj je hrvao i Pavle Vidak, koji je završio peti uz jednu pobjedu i dva poraza.

Predstavnika je HK Podravka imala i u kategoriji do 68 kilograma, gdje je Filip Kuharić poražen još u kvalifikacijama, dok je Lovro Crnčić u onoj do 75 kilograma bio peti, iako je izgubio sve borbe.

S dvije medalje Podravka je ekipno završila na šestom mjestu, što je vrlo dobar rezultat, kada su zna je u Slatini hrvalo 118 natjecatelja iz 21 kluba.