Prva hnl

Lima u povratničkom nastupu Slavenu donio vrijedan bod s igračem manje
L

Slavenaši su gostovali na Gradskom vrtu.

Nogometaše Slavena i njihova trenera Ivicu Sertića danas je čekalo teško gostovanje u Osijeku kod istoimenog domaćina. Osječani su u vrhu prvenstvene tablice, dok je Slaven sedmi.

Osijek je poveo iz prvog pokušaja. Loptu ubačenu iz kornera u srcu peterca dočekao je Marić i lagano ju pospremio u mrežu za rano vodstvo domaćina. Stvari su nastavile ići nizbrdo za Farmaceute kad je u 29. minuti Goda dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.
Sukladno brojčanom stanju na terenu, Osijek je dominirao i prijetio više nego koprivnička momčad.

Drugo poluvrijeme nije previše promijenilo sliku na terenu, Osijek je držao kontrolu i prijetio. No, nisu izdržali do kraja. Pet minuta prije isteka 90. minute Karamarko je ubacio u 16 metara, a tamo je Lima sjajnim trzajem glavom izjednačio na 1-1.

Ostaje žal jer je Slaven nakon izjednačenja mogao do pobjede u dva navrata. Prvo je Bogojeviću zafalilo snage za udarac, a onda je i Dolček zapucao sjajnu kontru. Ipak, Lsaven kuć nosi vrijedan bod koji vrijedi još više jer je osvojen s igračem manje.

U idućem kolu Slavenu u goste dolazi splitaki Hajduk.