4.3 C
Petak, 19. travnja 2024.

Loša igra i poraz Hrvatske protiv Njemačke
L

U trećoj utakmici skupine D na Europskom prvenstvu u Makedoniji, hrvatske rukometašice pružile su lošu igru i izgubile od Njemačke rezultatom 32:27, poluvrijeme 19:13.U drugoj utakmici 3. kola Makedonija je sa 31:30 pobijedila Srbiju, što znači da Hrvatska u drugi krug ide bez bodova.

Obećanja naših igračica da će dati sve od sebe, da idu na pobjedu protiv Njemačke pokazala su se ispraznima. Jedino šta su uspjele napraviti jest prilično dobro zatvoriti glavnu njemačku igračicu Grit Jurack koja je postigla samo 4 gola, od toga u drugom poluvremenu samo 1, ali nas je zato Walzik prolazila kako je htjela, puno njenih kontri i ukupno 10 golova u našoj mreži.

Počelo je loše da lošije ne može biti – već u 4.min. naš selektor biva primoran uzeti minutu odmora zbog vodstva Njemica 4:0. To ne pomaže jer u 7. min. je 7:0 za Njemice. Naš prvi gol postiže Penezić iz sedmerca u 8. min., tad se naše bude i otpočinju jednu bolju igru koja u 19. min. rezultira sa izjednačenjem 10:10, serija naših od 10:3. Još uspijevamo jednom izjednačiti na 11:11 i to je sve. Ostalo je samo utrka da smanjimo vodstvo Njemica koje je na poluvremenu naraslo opet na 19:13. U tom početnom razdoblju Martina Pavić je postigla 3 gola i dosta dobro se nosila sa Njemicama, a Jelena Grubišić, večeras naša najbolja pojedinka, nakupila je 8 obrana, koliko i njezina suparnica sa druge strane Sabine Englert. Puno grešaka, 10 izgubljenih lopti na kraju 1. poluvremena, bez kontri, nije nam išlo.

Obrana 5-1 sa Pušić i malo Zebić blokirala je Jurack, ali je zato sa krila i sa crte bilo puno šupljina – osim naefikasnije Walzik sa 5 golova, Anja Althaus nam je dala 4 i Steinbach i Jurack po 3 gola. Kod naših Arslanagić i Pavić po 3 gola.

Drugo poluvrijeme nastavlja se greškama naših. Walzik iz kontre povisuje na 20:13, Penezić promašuje sedmerac, griješe dosta obje ekipe, a Njemice se opet odljepljuju. U prvih 10 min. Englert sakuplja 6 obrana i ne da nam da se približimo, da bi od rezultata 23:14 počela naša dobra serija od 6:0 i smanjujemo na 23:20. Maida Arslanagić postiže par uzastopnih golova, pomaže joj i Franić te se primičemo na 26:25 u 51. min. Tada nam Woerz i Walzik iz kontri zabijaju 2 gola , Zovko uzima minutu odmora koja ne unosi pozitivan pomak kod naših.

U igri je druga vratarka Njemačke Woltering koja u zadnjih 8-9 minuta brani ključne lopte i ne dopušta nam da dostignemo njenu ekipu. U 53. min. isključena nam je Ambroš koja je skoro pa tek ušla umjesto Pavić, pola minuta nakon nje i Tatari je isključena i sa 4 igračice u polju ne možemo se suprotstaviti ionako jačim Njemicama. U tom razdoblju primamo još 2 gola, od Althaus i konačno od Jurack na koju smo skoro i zaboravili veći dio 2. poluvremena, rezultat 30:25, zatim Arslanagić i Pušić smanjuju na 30:27 i zadnji gol na utakmici postiže večeras najbolja pojedinka Walzik.

Jelena Grubišić branila je cijelu utakmicu osim jednog sedmerca, ostvarila je ukupno 14 obrana, dok Njemice isto tako mogu biti zadovoljne sa svojim vratarkama – Englert je imala 16 obrana, a Woltering koja je ušla pred kraj i odlično zatvorila svoja vrata sakupila ih je 5.

Pitate li se gdje je bila naša Dijana Golubić? Na terenu, ali se to nije vidjelo. Niti jedan gol nije postigla, dojam je i da se manje igralo preko nje nego u prethodnim utakmicama. Ni Lidiju Horvat baš nismo vidjeli, ni ona se nije upisala u listu strijelaca, Penezić tek 3 s tim da je večeras manje i igrala. Arslanagić najefikasnija kod nas sa 8 i Franić sa 6 golova, kod Njemica Walzik sa 10, Althaus 6 i Jurack 4 gola.

EUROPSKO PRVENSTVO, SKUPINA D, 3. KOLO

NJEMAČKA – HRVATSKA 32:27 (19:13)

SKOPLJE – SD ‘Boris Trajkovski’. GFledatelja:1000. Suci: Tetyana Rakytina – Iryna Tkachuk (Ukrajina).

NJEMAČKA: Englert (16 obrana), Jurack 4(1), Rosler, Walzik 10, Worz 3, Muller, Steinbach 3, Loerper 3(1), Hering, Neukamp 1, Woltering (5 obrana), Rohde. Melbeck 2, Althaus 6. IZBORNIK: Armin Emrich

HRVATSKA: Knezović, Grubišić (14 obrana) , Tatari 3, Golubić, Ambroš, Petković, Arslanagić 8, Pušić 3, Pavić 3, Horvat, Penezić 3(2), Franić 6(1), Lovrić 1, Zebić, Petković. IZBORNIK: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Njemačka: 2/2, Hrvatska: 3/4.

ISKLJUČENJA : Njemačka: 6 minuta, Hrvatska: 6 minuta.

Izvor: Hrvatski rukometni savez (Sanja Sekulić)