6.3 C

Lokomotiva preokretom do pobjede protiv Slavena Belupa, opet skupe pogreške u obrani
L

Nogometaši Slavena Belupa nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat u prvoj utakmici proljetnog nastavka prvenstva na gostovanju kod Lokomotive u Maksimiru. U prvom poluvremenu bolja je bila koprivnička momčad koja je povela golom Čanađije, ali je u nastavku domaćin zaigrao znatno bolje i iskoristio nesnalaženje Slavenove obrane koja je primila dva pogotka iz ubačaja s desne strane.

Gosti su istrčali oslabljeni, bez nedovoljno spremnog kapetana Grgića i kartoniranog Raka, dok su domaćima zbog ozljeda nedostajali Bručić, Šovšić, Čalušić i Gržan, a u zimskoj stanci klub su napustili standardni stoperi Puljić i Mesarić. Trener Lokomotive Tomislav Ivković najavio je kako ga remi ne zadovoljava, dok je njegov kolega Mladen Frančić kazao kako ne bi bio nezadovoljan ni s dva boda s gostovanja kod Lokomotive i Osijeka.

Prvu je priliku u 7. minuti imala Lokomotiva. Nakon ubačaja u kazneni prostor sudarili su se stoper Fuštar i vratar Pelin, a lopta je došla do Budimira koji nije uspio iskoristiti dobru situaciju, Fuštar mu je blokirao udarac.

Farmaceuti su već u ranoj fazi utakmice došli do vodstva, Matoš je na lijevoj strani pronašao Filipovića koji ubacuje prizemnu loptu u kaznni prostor, a najbolje se u gužvi snašao Dario Čanađija i lijevom nogom pogodio lijevu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu za 0:1.

U 16. minuti velika pogreška suca Brune Marića. Rukom je u šesnaestercu Lokomotive igrao Šitum, bio je to čisti kazneni udarac, ali se Marić nije oglasio.

Slaven Belupo je nakon vodećeg pogotka potpuno preuzeo kontrolu igre i bio bolji suparnik. U 20. minuti korner je izveo Filipović, a Brlek je s ruba kaznenog prostora uputio snažan udarac kojeg je Zelenika ipak uspio zaustaviti.

U 22. minuti igru je napustio Glavina, vjerojatno zbog ozljede. Umjesto njega ušao je Brazilac Edson koji je zauzeo lijevi obrambeni bok, a prema naprijed se pomaknuo Filipović.

Odličnu priliku za povećanje vodstva imali su gosti u 25. minuti. Filipović je iz slobodnog udarca s 18 metara pogodio gredu, malo je nedostajalo za drugi Slavenov pogodak u Maksimiru.

Sigurnom igrom Frančićevi su igrači čuvali vodstvo, no u prvoj minuti sudačke nadoknade jedna ih je neopreznost mogla skupo stajati. Bagarić je pogriješio, jednim potezom iz igre ga je izbacio Pjaca koji je potom s lijeve strane pogodio gredu. Imali su Farmaceuti u toj situaciji puno sreće. Dojam nakon prvog poluvremena je da su gosti trebali postići još koji pogodak i tako riješiti pitanje pobjednika.

U nastavku je kod Lokomotive Šituma zamijenio Mišić, a vrlo brzo stiglo je i izjednačenje. U 52. minuti strijelac je bio Marko Pjaca, koji se nakon ubačaja s desne strane ušuljao iza nepažljive obrane Slavena Belupa i glavom iz blizine pogodio donji lijevi kut, praktički u isto ono mjesto kamo je loptu kod pogotka gostiju poslao i Čanađija.

I drugu zamjenu napravio je Frančić u 59. minuti, umjesto ozlijeđenog Matoša ušao je Davor Vugrinec koji je u prvom dijelu sezone bio autor sjajnog preokreta i Slavenove pobjede 3:2 protiv Lokomotive u Koprivnici.

Delić je u 64. minuti dobro tukao s desnog ruba kaznenog prostora, no Zelenika je obranio njegov udarac. Probao je iz daljine i Vugrinec u 66. minuti, no lopta je otišla daleko od gola. U 71. minuti Purić je u gostujućem kaznenom prostoru pronašao Vugrinca, čiji je udarac blokirao Perić.

U završnici je Lokomotiva pritisnula i krenula po pobjedu. Musa je u 74. minuti opasno zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je Pelin obranio. Domaći su u 81. minuti stigli do preokreta. Iz slobodnog udarca s desne strane ubacio je Mišić, a stoper Barbarić je pokraj Edsona skrenuo loptu u mrežu i prevario vratara Pelina.

Priliku za povećanje vodstva imala je Lokomotiva u 84. minuti, tukao je Barbarić, a lopta se od Špehara odbila malo pokraj desne vratnice

U završnici je Frančić umjesto Filipovića u igru ubacio Glavicu, dok je visokog Bagarića premjestio u vrh napada.

Imali su Farmaceuti do kraja dvije prilike za izjednačenje. U 90. minuti nakon ubačaja Crepulje glavom je Musa skoro matirao vlastitog vratara koji je ispod grede izbio loptu u korner. U drugoj minuti nadoknade Vugrinec je na rubu šesnaesterca pronašao usamljenoga Čanađiju, koji je poslao loptu malo pokraj desne vratnice i na semaforu je ostalo 2:1.

U sljedećem kolu Slaven Belupo u nedjelju gostuje kod Osijeka.

MAXTV PRVA LIGA, 21. KOLO

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 2:1 (0:1)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 100. Sudac: Marić (Daruvar).

LOKOMOTIVA: Zelenika – Gorupec, Barbarić, Perić, Musa – Trebotić, Chago (od 68. Špehar), Begonja – Pjaca, Budimir (od 83. Plum), Šitum (od 46. Mišić). TRENER: Tomislav Ivković.

SLAVEN BELUPO: Pelin – Purić, Fuštar, Bagarić, Filipović (od 85. Glavica) – Crepulja, Brlek, Čanađija – Delić, Matoš (od 59. Vugrinec), Glavina (od 22. Edson). TRENER: Mladen Frančić.

STRIJELCI: 0:1 Čanađija (15), 1:1 Pjaca (52), 2:1 Barbarić (81).

ŽUTI KARTONI: Perić (23), Bagarić (27), Musa (58), Brlek (87), Zelenika (90).

CRVENI KARTONI: -.

IGRAČ UTAKMICE: Marko Pjaca (Lokomotiva).

Krim istraživanje

FOTO Evo tko je “rasturio” kiosk kraj osnovne škole, prije toga su se namjerili i na drugu metu

Policija je pronašla mlade lopove koji su opljačkali kiosk kraj Osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski u Koprivnici. Nakon kriminalističkog istraživanja...