14.1 C
larissa kalaus zabila 11 golova

Lokomotiva razbila Podravku u svakom segmentu i zasluženo osvojila naslov pobjednica kupa
L

Znalo se da susret neće biti lagan, a Podravki nije pomagalo to što je sjajna Ana Turk slomila dva prsta u polufinalnom susretu, te Petika nije mogla računati na nju.

Rukometašice Podravka Vegete danas su igrale finalni susret kupa čija se završnica igrala u Umagu. Prije dva dana u polufinalu teže od očekivanog Koprivničanke su pobijedile Trešnjevku. Zagrepčanke su cijelo vrijeme ‘bile tu’, disale za vrat, sve dok se u posljednjim minutama Podravka nije oslobodila i slavila 30-23.

U finalu su ih čekale stare znankinje, igračice Lokomotive. Lokomotiva je u prvenstvu pokleknula i naslov je otišao u Koprivnicu, te im je jedino preostao kup. Znalo se da susret neće biti lagan, a Podravki nije pomagalo to što je sjajna Ana Turk slomila dva prsta u polufinalnom susretu, te Petika nije mogla računati na nju.

Susret je izravno prenosila državna televizija na svom drugom programu.

Nije krenulo najbolje za Podravku, na samom početku Ihnjeva se ozlijedila, a nakon 15 minuta igre Lokomotiva je vodila 6-3. Koprivničanke umjesto da se probude, bivale su sve lošije. U 20. minuti Lokomotiva je vodila pet razlike, na semaforu je bilo 10-5. Zvala je Petika odmah time-out u kojem je pokušala probuditi svoje igračice, međutim bez uspjeha. Ni s igračicom više Podravkašice nisu uspjele barem smanjiti prednost Zagrepčanki, Zagrepčanki koje su i s igračicom manje digle prednost na sedam pogodaka prednosti. Najbolje pojedinke Lokomotive bila su Larissa Kalaus, vratarka Pijević i Stela Posavec.

Katastrofalno je igrala Podravka u prvom dijelu, Pavlović je skupljala isključenja, Debelić promašivala zicere, u napadu nije bilo ideje i činilo se kako samo čudo može spasiti Podravku. Poluvrijeme je završilo rezultatom 17-9 za Lokomotivu.

U drugom poluvremenu slika se nije puno promijenila. Čvrsta Lokomotiva kažnjavala je svaku grešku i promašaj Podravke, te je vodstvo u jednom trenu bilo i deset razlike. Smanjila je to Podravka na sedam pogodaka, međutim prekršaji i promašaji u napadu i lako zabijeni golovi Lokomotive nagovijestili su kako neće biti ništa od iznenađenja. U 24. minuti Lokomotiva je vodila sa sedam pogodaka razlike i moglo se reći kako je utakmica završena. Nakon 60 minuta na semaforu je stajalo 29-19 za Lokomotivu.

Najbolja igračica utakmice bila je Larissa Kalaus koja je zabila velikih 11 pogodaka. Velike zasluge idu i vratarki Lokomotive, Tei Pijević.

Podravka Vegeta zasluženo je izgubila finale. Lokomotiva je bila momčad s više želje, žara i fizičke spreme. Rijetko su Zagrepčanke promašivale, dok je Podravki trebalo gotovo tri napada da bi zabile jedan gol. Kao utjeha Koprivničankama ostaje prvenstvo u kojem imaju gotovo nedostižnu prednost baš nad Lokomotivom.