6.5 C
ČLANICE AK KOPRIVNICE

Lora Žuliček među gotovo stotinu natjecatelja na Bilogori dotrčala do zlata, Vanja Rupčić treća u svojoj kategoriji
L

Sveukupno se natjecalo 259 natjecatelja, a koprivnički je klub imao natjecatelje u sve tri utrke.

Članovi Atletskog kluba Koprivnica u subotu su nastupali na prvom izdanju natjecanja Bilogora trail, čiji su start i cilj bili kod Planinarskog doma Kamenitovac. Gledatelji su imali priliku vidjeti tri utrke – na pet i pol kilometara, na 15 kilometara i najzahtjevniju na 24 kilometra, koje su trkače vodile bilogorskom prirodom.

Sveukupno se natjecalo 259 natjecatelja, a koprivnički je klub imao natjecatelje u sve tri utrke. Utrku od pet i pol kilometara u kojoj se natjecalo 119 natjecatelja trčala je Marina Matota te u skupini žena zauzela odlično 23. mjesto s vremenom 44:36.

Utrku od 15 kilometara, odnosno 16,7 km u kojoj je nastupilo 93 natjecatelja najuspješnije je istrčala njihova članica Lora Žuliček koja je zauzela prvo mjesto u kategoriji žena s vremenom 1:44:05. Istu stazu uspješno su istrčali i Albert Rušak, Sonja Rušak i Zdravko Ljubić.

Iscrpnu utrku od 24 kilometra u kojoj je nastupilo 47 trkača od koprivničkih atletičara najbrže je završio Matija Antolaš sa vremenom 2:28:08 i zauzeo odlično šesto mjesto, dok je Mirko Antoljak bio 11., a Ino Šepec 12.

U ženskoj konkurenciji najuspješnija je bila Vanja Rupčić koja je zauzela treće mjesto s vremenom 2:51:24. Estera Rac se smjestila na sedmo mjesto, Dijana Radotović na deveto, Ivana Merc bila je 10., a Marija Vladušić utrku je završila na 11. mjestu.

Već u nedjelju dio navedene ekipe nastupit će na Štafetnom triatlonu Jurinih 3×1 koje se održava u Varaždinu na jezeru Aquaciy.