14.3 C
Mooskirchen i Beograd ispunili su vikend

Ludbreški hrvači osvojili ukupno četiri zlata u Austriji i Srbiji
L

Najviše pažnje svojim je nastupima ponovno privukla Iva Gerić. Ovoga puta Ludbrežanka je nastupila u starijoj uzrasnoj kategoriji, no ni to ju nije spriječilo u ostvarivanju apsolutne dominacije. Gerić je sve tri borbe završila tušem, što je naravno rezultiralo i zlatnim odličjem.

Hrvački klub Ludbreg bio je vrlo aktivan protekloga vikenda. Hrvači, podijeljeni u dvije skupine, nastupili su u austrijskom Mooskirchenu i srpskoj prijestolnici Beogradu, a konačni ishod bile su četiri zlatne i dvije brončane medalje.

'Austrijska' ekipa kući se vratila s pet medalja // Foto: HK Ludbreg
‘Austrijska’ ekipa kući se vratila s pet medalja // Foto: HK Ludbreg

U Mooskirchenu se odražao sedmi međunarodni turnir u hrvanju slobodnim načinom, Memorijal ‘Ladislav Mlynek’, a Ludbrežani su nastupili sa šest članova. Najuspješniji bili su braća Varović, Berislav i Florijan, koji su u svojim kategorijama s tri pobjede zasjeli na najviše postolje. U osvajanju najsjajnijeg odličja pridružila im se i Marta Busija, zauzevši prvo mjesto u konkurenciji seniorki do 63 kilograma. Broncu su osvojili Igor i Victoria Vrdoljak, a četvrto mjesto pripalo je Loreni Bendelji.

Sa čest članova HK Ludbreg nastupio je i u Beogradu, na međunarodnom turniru ‘President Cup’ koji je okupio čak 370 natjecatelja iz 15 država. U muškoj konkurenciji nastupili su Rene Dulikravić, Petar Habrka, Patrik Balija, Filip Matijević i Dražen Oršuš, a medalje su umalo otišle u ruke Habrke i Balije, koji su poraženi u borbama za treće mjesto.