izložbe, koncerti, predstave

Ludbrežani će cijelu godinu petkom uživati u koncertima, predstavama, izložbama i radionicama, evo tko će se predstaviti

Program je raznovrstan, prilagođen djeci i odraslima.

21:00h
0
Foto: Elvira Štabi

Na natječaj Centra za kulturu i informiranje Ludbreg za sudjelovanje u programu Ludbreg petkom pristiglo je tridesetak prijava koje uključuju razne oblike kulturno-umjetničkih programa.

Od 30-ak kreativaca, odabrano ih je 23-oje te će njima osigurati sve uvjete za nesmetan rad, od prostora do promidžbenog materijala.

Osim izložbi i koncerata, održavat će se i radionice i predstave za djecu, ali i odrasle.

– Naša želja je da kroz Ludbreg petkom i dalje doprinosimo i dodatno unaprjeđujemo kulturni život grada, stoga nas iznimno veseli da su umjetnici amateri, ali i profesionalni umjetnici ponovno prepoznali njegov potencijal. Ovogodišnji program je također raznovrstan, prilagođen i djeci i odraslima, tako da će svatko moći nešto odabrati. Zahvaljujemo svima koji su se javili na natječaj – poručuju organizatori.

Što posjetitelje očekuje tijekom 2022. godine pogledajte u nastavku:

28. siječnja – Noć muzeja, Dan otvorenih vrata Muzeja grada Ludbrega
11. veljače – Neno Mihovil Tica-Čelić Haustori vrani, haustori bijeli (izložba)
18. veljače – Kristinka Klarić (izložba)
11. ožujka – Udruga Žena iz Centra svijeta Retromodni dizajn (izložba)
18. ožujka – Patrick Walker i Hrvoje Sudar (koncert)
1. travnja – Udruga žena iz Centra svijeta Priča o zidnjacima (izložba)
8. travnja – Likovna grupa Osnovne škole Kuršanec (izložba)
22. travnja – Gordana Kovačić i Slaven Macolić Fragmenti (izložba)
6. svibnja – Klara Čopec Ajmo na more! (izložba)
20. svibnja – Muzej Međimurja, Muzej grada Koprivnice Tibeti u Međimurju i Podravini (izložba)
3. lipnja – Zoran Horvat (izložba)
17. lipnja – Kazalište prijatelj Basne za nas danas (predstava za djecu)
8. srpnja – Morana Čulinović Kalajžić Čarolija od sapunice (predstava i radionica za djecu)
22. srpnja – Zajednica tehničke kulture grada Ludbrega Pogled u tehnološku prošlost (izložba)
12. kolovoza – Kvartet flauta Monochromia (koncert)
19. kolovoza – Zagreb Brass Quintet (koncert)
26. kolovoza – Krešimir Marmilić i Kristina Bjelopavlović Cesar Cinema Paradiso (koncert)
2. rujna – Likovno udruženje Ludbreg (izložba)
23. rujna – Kazalište Planet Art Ritina škola (predstava za odrasle)
7. listopada – Udruga Narcisa (izložba)
21. listopada – Mirjana Šatrak, Renata Karić, Zorica Majnarić (izložba)
4. studeni – LOFT Legitimacije (predstava za odrasle)
2. prosinca – Aleksandar Kovačević Čarobne kućice (radionica)