7.9 C

Maestralni Davor Vugrinec ušao u nastavku i sredio Lokomotivu
M

U režiji maestralnog Davora Vugrinca, Slaven Belupo je preokretom došao do prve domaće pobjede u ovoj sezoni. Lokomotiva je na poluvremenu u Koprivnici imala prednost od 2:0, ali je u nastavku veliki povratnik Vuga bio ključna figura velikog preokreta kojim je Slavenova momčad upisala izuzetno važne bodove.

Bez velikog broja važnih igrača Mladen Frančić je na teren izveo ofenzivnu momčad, dosta igrača nije igralo na svojim prirodnim pozicijama, što je Lokomotiva iskoristila i kaznila slabu i nesigurnu igru domaćina.

U 10. minuti nakon kornera Lokomotive loše je reagirao Fuštar, pokušao je škaricama izbaciti loptu iz svog šesnaesterca, ali je uspio samo izbiti loptu do Šituma, koji je iz blizine bio precizan za 0:1.

Potom u 17. minuti Budimir odlično pronalazi Bručića, koji s ruba kaznenog prostora povisuje rezultat na 0:2.

U 19. minuti Šitum je uputio udarac iznad grede, a u 22. minuti Frančić je povukao potez koji je mnoge na tribini iznenadio – izvadio je kapetana Čanađiju, a u igru ubacio stopera Bagarića. Kasnije je Slavenov trener objasnio da je Čanađija ‘napravio kardinalnu grešku kod drugog gola te ga nije htio uništiti do kraja’.

Potom je Lokomotiva još tri puta pogodila okvir gola. U 26. minuti Šovšić je uzdrmao vratnicu, u 33. je Budimir glavom pogodio gredu, kao i Bručić u 40. minuti. Kasnije su se ti promašaji pokazali kobnima za goste s Kajzerice. Slaven je jedinu priliku stvorio u 40. minuti, ali je mladi Haračić uputio slab udarac. Pet minuta prije toga Delić je iz blizine pogodio mrežu, ali su suci označili zaleđe.

U drugom poluvremenu u igru je ušao velemajstor Davor Vugrinec, koji je i sa 38 godina pokazao koliko je u krivu bio bivši Slavenov trener Ivan Katalinić kad ga je nakon priprema otpisao kao nepotrebnog. Govorio je Kate „šta će Vugrinec sa 39 godina pomoći ovoj momčadi”, a najbolji je odgovor dobio u petak navečer.

U 48. minuti Vugrinec je asistirao Deliću za 1:2, a veliku priliku imao je Vuga u 76. minuti nakon kornera Matoša Vugrinec s tri metra nije uspio uputiti udarac.

Ipak je izjednačenje stiglo u 78. minuti. Matoš je uposlio Crepulju čiji udarac brani Šarlija, koji odbija loptu do Vugrinca, a Slavenov junak je s ruba kaznenog prostora pogodio mrežu za 2:2.

Samo minutu poslije gosti su imali priliku za izjednačenje, ali je izvrsno reagirao Rodić.

U 85. minuti kapetan Lokomotive Mesarić je srušio Vugrinca, a sudac Bebek je pokazao na bijelu točku. Publika je počela skandirati „Vuga, Vuga!”, a on je uzeo loptu i matirao Šarliju za konačnih 3:2. Bio je to 138. pogodak Davora Vugrinca u Prvoj HNL.

Do kraja je Slaven zadržao vodstvo, a nakon posljednjeg sučevog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje igrača i navijača Farmaceuta.

Pozdrav dvije legende - Davor Vugrinec i pomoćni trener Slavena Belupa Marijo Dodik // Foto: Koprivnica.netMAXTV PRVA LIGA, 12. KOLO

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 3:2 (0:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 800. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Rak, Fuštar, Brlek, Filipović – Crepulja, Čanađija (od 22. Bagarić) – Delić, Matoš, Roskam (od 75. Gregurina), – Haračić (od 46. Vugrinec). TRENER: Mladen Frančić.

LOKOMOTIVA (4-3-3): Šarlija – Gorupec, Puljić (od 7. Barbarić), Mesarić, Musa (od 57. Peko) – Mrzljak (od 88. Pajač), Trebotić, Šovšić – Šitum, Budimir, Bručić. TRENER: Tomislav Ivković.

STRIJELCI: 0:1 Šitum (10), 0:2 Bručić (17), 1:2 Delić (48), 2:2 Vugrinec (78), 3:2 Vugrinec (86 – 11 m).

ŽUTI KARTONI: Šarlija (49), Crepulja (51), Budimir (64), Bručić (84), Mrzljak (85).

IGRAČ UTAKMICE: Davor Vugrinec (Slaven Belupo).

Izbor

FOTO Naše djevojke Iva i Laura među najljepšima su na sjeveru Hrvatske, upoznajte ih

Diljem Lijepe Naše održavaju se izbori za najljepšu djevojku u raznim kategorijama. Koprivničko-križevačka županija ni ove godine ne organizira...