9.6 C

Majstor Vuga sprašio tri komada Azerbajdžancima
M

Azerbajdžanski klubovi su njegove stare mušterije. Navijači Dinama još i danas pamte kako je Davor Vugrinec u ljeto 2007. ozlijeđen ušao u igru i s 30 metara zabio golčinu protiv Hazara, a stari majstor u ponedjeljak je u dresu Slavena Belupa zabio čak tri gola u prijateljskom srazu sa Simurqom.

Farmaceuti su dominirali u prvom poluvremenu, što su potvrdili s dva pogotka.

Prvog je postigao Vugrinec koji je u 6. minuti nakon kornera Nikole Raka na drugoj vratnici iz neposredne blizine glavom pogodio mrežu.

Maras je u 8. minuti ubacio, a Rak s 10 metara tukao iznad grede. U 13. minuti Rak ubacuje iz kuta, a Vugrinec iz prve puca s 12 metara, ali vratar Simurqa krajnjim naporom brani njegov udarac.

Igrala se 22. minuta kad se sudac nije oglasio nakon prekršaja s leđa na Deliću. Slaven Belupo tražio je kazneni udarac, no lopta se odbila do Vugrinca koji je s ruba šesnaesterca pogodio gornji kut za 2:0.

Vratar Tomislav Pelin istaknuo se u 39. minuti kad je nogom obranio čisti zicer Zdravku Popoviću. Bivši Farmaceut Poljak je u 43. minuti tukao s 28 metara, Pelin je odbio, a Popović zatim tuče iznad gola.

U nastavku su prijetili Herent i Maras, a u 57. minuti Glavica je „škaricama” vratio jednu loptu do Raka koji prolazi vratara, a ovaj ga ruši s leđa i to je klasični penal kojeg Vugrinec smireno pretvara u treći Slavenov pogodak.

Nakon asistencije Šabana, Jelavić je u 72. minuti propustio postići četvrti Slavenov pogodak, suparnički vratar obranio mu je udarac, a ni Glavica nije bio precizan u 82. minuti.

Igrači Simurqa potkraj susreta su izgubili živce, očito im ovaj poraz nije dobro „sjeo”. U posljednjih 15 minuta zaradili su čak tri isključenja, no postojalo je pravo zamjene pa su do kraja odigrali kompletni.

Posljednju pripremnu utakmicu u Turskoj Slaven Belupo igra protiv poljskog Pogona u srijedu s početkom u 14.30 sati.

Pozdrav uoči utakmice // Foto: NK Slaven BelupoPRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – SIMURQ 3:0 (2:0)

ANTALYA – Sportski centar WOW. Gledatelja 30. Sudac: Dost (Turska).

SLAVEN BELUPO: Pelin (od 46. Rodić) – Geng (od 46. Barić), Pranjić (od 85. Tucaković), Kokalović (od 46.Herent, od 85.  Takač), Maras (od 46. Pilipović) – Čanađija (od 75. Maretić), Bubnjić (od 72. Senić) – Rak (od 60. Brlek), Vugrinec (od 60. Šaban), Delić (od 46. Glavica) – Novinić (od 60. Jelavić). TRENER: Roy Ferenčina.

SIMURQ: Kramenko, Kiztimov, Bamaldanov, Zrnanović, Šemonagov, Poladov, Bojić, Poljak, Kužanov, Buzkhardt, Popović; još su igrali: Pitezkijevič, Mamafov, Mizili, Egulov. TRENER: Georgi Chixadze.

STRIJELAC: 1:0 Vugrinec (6), 2:0 Vugrinec (22), 3:0 Vugrinec (57-11 m).

ŽUTI KARTONI: Maras, Herent, Pranjić, Šaban, Mizili.

CRVENI KARTONI: Zrnanović (72 – nesportsko ponašanje), Bojić (76 – grubi prekršaj), Kramenko (87 – igranje rukom izvan 16 m).