8.2 C
Home Sport Ostali sportovi Mario Lesjak srušio osobni rekord i osvojio naslov državnog prvaka u Bench pressu

0

Prošlog vikenda u Đurđevcu je održano VII. DRŽAVNOM PRVENSTVU U POWERLIFTINGU & BENCH PRESSU u organizaciji PLK Ultimate iz Đurđevca. Jedna od članova kluba je i Koprivničanac Mario Lesjak.

On je na prvenstvu po četvrti put postao državni prvak u kategoriji Bench press, a zadnja dva puta kat. Bench press seniora do -120 kg. Na ovom najvećem do sad održanom natejcanju osvojio je drugo mjesto u apsolutnom poretku svih seniorskih kategorija.

Prvi puta digao je 180 kilograma, drugi puta 190, a u trećem pokušaju digao je 200 kilograma i srušio vlastiti rekord na natjecanjima, te postavio najveći bench prvenstva.

– Ponovo sam u grad Koprivnicu, u kojem ne postoji PLK klub, donio jos jednu sjajnu medalju i važnu titulu državnog prvaka te pridonio sportskim uspjesima grada u 2018. godini – rekao je Mario Lesjak.