6.8 C
Uspjeh za uspjehom

Marko Gregurec predvodnik je novog vala koprivničkih atletičara
M

Već ove godine Marku se otvara i mogućnost nastupa za reprezentaciju, čime bi ispunio svoj san. Ukoliko se to i ostvari, slijedio bi i nastup na Europskom prvenstvu, što bi donijelo i još jednu potvrdu napornom radu i odricanju ovog talentiranog sportaša.

Na nedavno održanom Ekipnom prvenstvu hrvatske u krosu, koprivnički atletski klub, domaćin natjecanja, zauzeo je sveukupno četvrto mjesto, od 23 ekipe. Veliku ulogu u odličnom sveukupnom plasmanu, ali i trećem mjestu u muškoj konkurenciji, imali su koprivnički kadeti, predvođeni Markom Gregurcem.

U utrci na 1500 metara mladi su koprivnički trkači osvojili ukupno prvo mjesto, zauzevši pojedinačno prve dvije pozicije. Prvi je ciljem prošao Marko Gregurec, a samo četiri sekunde sporiji bio je Luka Šostarić. Kvalitetan nastup Koprivničanaca upotpunili su šestim mjestom Ivan Mikulić i 11. Albert Rušak. 16. je utrku završio Tin Prvčić, a 28. bio je Leopold Jurić.

– Ovaj je kros imao veliko značenje, i za Koprivnicu i za klub. Pokazali smo da i mali klub poput našeg može organizirati jedno od najvažnijih natjecanja u Hrvatskoj. Ovo natjecanje pridonijelo je popularnosti kluba i pojedinaca u njemu, a u gradu je povećano zanimanje za atletiku – rekao je pojedinačni prvak Hrvatske u kros utrci na 1500 metara Marko Gregurec (14).

Koprivnički atletski klub naknadno je dobio i pohvalu Hrvatskog atletskog saveza za organizaciju natjecanja, a o izuzetno zahtjevnoj stazi pričalo se još i danima poslije.

– Utrka je bila najteža koju sam imao do sada. Staza je bila prepuna rupa, blata i vode, ali na kraju smo uživali trčati, ponosno na domaćem terenu, i donijeti odlične rezultate – kaže Marko.

Prije tjedan dana Marko je bio najbolji i na uličnoj utrci Centrum Mundi u Ludbregu, a među najveće uspjehe u svojoj mladoj karijeri ističe i prvo mjesto na finalima IAAF Challengea u Zagrebu.

Unatoč brojnim uspjesima, uvjeti u kojima rade koprivnički atletičari daleko su od idealnih.

– Većina klubova, gotvo svi, imaju atletsku stazu i uvjete koje mi nemamo. Na primjer, dok drugi imaju dvoranu za sebe, mi svoje treninge odrađujemo u dvorani s rukometašima, boksačima i slično. Nemamo atletsku stazu, već treniramo po travi, šumi i stazama kod srednjih škola – ističe Marko.

No bez obzira na kvalitetu uvjeta, rad u atletskom klubu na visokoj je razini, a pod vodstvom trenera Marijana Kuhaića mladi Gregurec trenira i pet do šest puta tjedno, uz utrke vikendom.

U gradu nogometnog i rukometnog prvoligaša, Marko se ipak odlučio za atletiku, a kao uzor ističe svoga oca. Osim trčanja, okušao se u mnogim drugim disciplinama, uključujući i skok u dalj, no ljubav prema srednjim dionicama prevladala je još u šestom razredu.

– Vidio sam da mi idu, a i bile su mi zanimljive jer za srednje pruge treba imati i brzinu i izdržljivost – otkrio je mladi Koprivničanac.

Fran Mikulić, Leopold Jurić, Tin Prvčić, Albert Rušak, Luka Šostarić, Marko Gregurec // Foto: AK Koprivnica Facebook