Marta Žderić junakinja Podravkine pobjede u Rumunjskoj
M

Podravka Vegeta upisala je izuzetno važnu pobjedu na gostovanju kod U Jolidon Cluja u Cluj-Napoci.

Hrvatske prvakinje pobijedile su rezultatom 20:19, a na poluvremenu su imale prednost od 10:6.

Junakinja je bila Podravkina vratarka Marta Žderić, koja je upisala 16 obrana i tako ugradila najveći doprinos u veliki uspjeh.

– Moram biti zadovoljna svojim učinkom, ali prije svega želim pohvaliti sve suigračice. Odigrale su odličnu obranu, a kad je tako, onda je i nama vratarkama puno lakše braniti. Nije bilo ugodno igrati u dvorani punoj rumunjskih navijača, ali tim je naša pobjeda još slađa. Ovom pobjedom napravile smo velik posao, ali bodove iz Cluj-Napoce moramo potvrditi i u Koprivnici sljedeće nedjelje – izjavila je Marta Žderić.

Počelo je bolje nego se moglo zamisliti, U Jolidon Cluj je griješio, previše želio, a borbena i hrabra Podravka Vegeta iskoristila je tremu domaćih igračica i vodila ne samo to sjajno prvo poluvrijeme, nego i čitavu utakmicu, pa i onda kad je bilo ”frkovito”. Previše prekida zbog brisanja poda i ozljeda igračica usporavalo je igru, odnosno kvarilo događaj. Osim toga pod je bio očajno pripremljen: u čitavoj dužini od gola do gola u širini  2-3 metra bilo je klizalište.

A u svakom slučaju bio je to rukometni doživljaj pred korektnom domaćom publikom (sve igračice Podravke Vegete dobile su pljesak na predstavljanju, ni jednog zvižduka: treba pokazati da i mi znamo tako, Cluj dolazi u nedjelju).

Došlo je i desetak navijača iz Koprivnice. Nakon utakmice bila je kiša, pa su u Podravkinom autobusu skratili put do hostela. Ne, nisu dobili dnevnice kako zlobno čitamo da Podravka ne može prikupiti, pa valjda kupuje navijače.

Evo nam nedjelje i još jedne probe za navijače. Puna dvorana donosi prednost domaćinu.

A u utakmici u Cluju počelo je približavanje domaćina u drugom poluvremenu. Otvoreno govoreći griješio je Cluj, ali griješila je i Podravka. No, zahvaljujući silnom naporu i izvanrednoj igri u obrani, dva boda su strpana u džep.

Junakinja utakmice bila je Marta Žderić, a razočarenje norveški suci u drugom poluvremenu. Zar baš na svakoj utakmici Lige prvakinja suci moraju biti vidljivo na strani domaćina, pitao se i trener Hrupec nakon utakmice. On je bio izuzetno zadovoljan učinkom svojih igračica, a zaista je teško igrati s malim izborom djevojaka za Europu.

Ali s čim se ima, s tim se klima, pa su ta dva rumunjska boda zalog za budućnost. Već u nedjelju bit će jasno. Podravka može pobjedom nad Clujem u Koprivnici osigurati Kup kupova, a, zavisno od drugih rezultata, možda i otškrinuti vrata četvrtfinalnih grupa, odnosno druge runde.

A to bi značilo još šest utakmica s najboljim ekipama u Europi. Podravka Vegeta pokazala je da može i da nešto znači u Europi.

Za komentare bit će vremena. Treba krenuti na noćni put od 700 kilometara. Prijedlog je da se stane na prvom OMV-u i da se proslavi.

Zašto ne: pa ne donose se iz Rumunjske bodovi svake subote.