6.5 C
ŠŠK KOPRIVNICA

Matej Zadro stigao do trećeg mjesta na kadetskom prvenstvu u ubrzanom šahu
M

Kadete su za prvenstvo pripremali Krunoslav Novosel, Matija Ostović, Hrvoje Matijević i Jurica Srbiš.

Šahisti Koprivnice nastupili su na kadetskom prvenstvu Hrvatske u ubrzanom šahu održanom protekli vikend u Zagrebu. Najbolji plasman, nakon devet kola, ostvario je Matej Zadro stigavši do trećeg mjesta. Jan Horčička bio je četvrti, Emanuel Bunić sedmi, a Josip Koštić 17.

Kadeti su ugrabili još jedan pehar i tako proslavili 81. godišnjicu kluba. Od 26. do 30. prosinca će, pak, nastupiti na finalu kadetskih liga u Čakovcu.

Dodajmo kako su na prvenstvu nastupili i mlađi kadeti. U kategoriji do osam godina Petar Dimač bio je deseti, Simon Povijač 14., a Gašpar Žufika Marđetko 15. David Lupinski završio je 27., Petar Štefanec 33., a Marko Fičko 38. u kategoriji do deset godina.