9.9 C

Matoš, Arap i Vugrinec sredili Celje
M

Nogometaši Slavena Belupa u nedjelju su došli do prve pobjede u drugoj prijateljskoj utakmici koju su odigrali u sklopu priprema u slovenskom mjestu Zreče.

Suparnik je bila momčad Celja, koja je u prošlom slovenskom prvenstvu zauzela petu poziciju od 10 klubova, a u finalu Kupa izgubila je od prvaka Maribora, te će igrati u pretkolu Europske lige.

Farmaceuti su se predstavili kao bolja i kvalitetnija momčad te su na kraju ostvarili sigurnu pobjedu. Treba reći da je i Celje imalo svoje prilike, ali slovenski igrači nisu bili precizni.

Trener Ivan Katalinić dao je priliku svim igračima osim vratara Pelina i ozlijeđenog Crepulje (mišić zadnje lože).

U napadu Slavena zaigrao je 18-godišnji Haračić koji je stigao na probu iz Iskre Bugojno. U 12. minuti ukrao je jednu loptu i iznenada se našao u prilici, ali se spetljao.

Farmaceuti du u 22. minuti poveli nakon dubinske lopte Batarela i isgurne realizacije Marina Matoša.

Batarelo je u 26. minuti servirao priliku i Glavici, čiji udarac brani vratar Celja.

Zbog oštrih startova slovenskih igrača, nakon pola sata iz igre su morali Batarelo i Kokalović.

U 36. minuti pogriješila je Slavenova obrana, a Bajde je primio loptu između dvojice stopera i svladao Markovića.

Glavica je u 38. minuti loptom u ruku napucao Gobeca u 16-ercu Celja, no jedanaesterca nije bilo. Posljednju priliku u prvom dijelu imao je Matoš, Kotnik je obranio.

U početku drugog poluvremena dvije velike prilike nije iskoristio Verbič. U 47. mu je nogom obranio Rodić, a u 49. je tukao pokraj gola. Žurej je u 58. minuti pogodio vratnicu, a u 62. Rak nakon ubačaja Melnjaka iz slobodnog udarca glavom pogađa mrežu, ali suci označavaju zaleđe.

Najljepša akcija utakmice viđena je u 65. minuti. Vugrinec je sjajnom loptom uposlio Raka na desnom boku, ovaj ubacuje za Roskama koji vraća Vugrincu, a kralj strijelaca HNL-a kratko prosljeđuje do juniora Davida Arapa koji iz prve s 30-ak metara krasno pogađa desne rašlje.

U 70. minuti Roskam je tukao, lopta mu se vratila nakon odbijanca, potom je šalje do Raka koji na desnoj strani pronalazi usamljenog Vugrinca i to je 3:1.

U završnici Rodić brani pokušaje Kovačeca u 84. i Verbiča u 89. minuti.

U utorak s početkom u 20 sati Slaven Belupo gostuje kod slovenskog prvoligaša Zavrča.

Vedran Purić u duelu // Foto: Koprivnica.netPRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – CELJE 3:1 (1:1)

ZREČE – Igralište NK Zreče. Gledatelja 70. Sudac: Goričan (Slovenija).

SLAVEN BELUPO: Marković (od 46. Rodić), Purić (od 58. Geng), Kokalović (od 34. Pranjić, od 81. Senić), Bagarić (od 46. Maras), Melnjak (od 79. Sminderovac), Gregurina (od 58. Filipović), Batarelo (od 32. Arap, od 79. Šaban), Glavica (od 58. Rak), Matoš (od 58. Vugrinec), Posinković (od 46. Delić), Haračić (od 58. Roskam). TRENER: Ivan Katalinić.

CELJE: Kotnik, Cebara, Žitko, Krajcer, Gobec, Vrhovec, Jugović, Plesec, Srdič (od 30. Bajde), Jovanović, Erenec; II. poluvrijeme: Mujčinović, Korošec, Borenovič, Gaber, Romič, Zajc, Rojc, Verbič, Bajde, Kovačec, Žurej. TRENER: Miloš Rus.

STRIJELCI: 1:0 Matoš (22), 1:1 Bajde (36), 2:1 Arap (65), 3:1 Vugrinec (70).