6.5 C

Mišić i Crepulja osigurali veliko slavlje Slavena Belupa, Osječani opet pali u Koprivnici
M

Tradicija se nastavila, Osijek je ponovno izgubio na prvenstvenom gostovanju u Koprivnici. Gosti su poveli ranim golom bugarskog veznjaka Peeva, izjednačio je Mihaljević, a konačnih 2:1 postavio je Crepulja minutu prije isteka devedesete.

Već u 14. minuti šok za domaće navijače, Osijek je poveo, što je Kohorta burno proslavila. Nakon udarca Šorše lopta se odbila do Peeva koji se iz blizine odlično snašao i pogodio za gostujuće vodstvo.

Uzvratio je Slaven Belupo samo tri minute kasnije. Paracki je dubinskom loptom pronašao Mirića, ovaj je izbjegao zamku zaleđa i precizno ubacio za Filipa Mihaljevića čiji udarac iz blizine Lončarić nije mogao obraniti.

Udarci Crepulje i Ozobića otišli su pokraj okvira gola, a Šorša je iz dobre situacije u 30. minuti pogodio mrežu, ali s vanjske strane. Zapravo se ništa važnije pred oba gola nije događalo do posljednjih 20-ak minuta, a onda se zakuhalo i bilo je uzbuđenja na obje strane.

U 73. minuti domaći kapetan Grgić nezgodno je vratio jednu loptu glavom, koja je išla u donji lijevi kut, ali ju je vratar Picak zaustavio na vrijeme.

Potom je u opasnoj akciji Slavena Laštro u 76. minuti igrao rukom pred svojim šesnaestercem, a Gabrilo je pustio prednost koja to zapravo i nije bila.

U 80. minuti dvojbena odluka pomoćnog suca koji je označio zaleđe Mišića u situaciji jedan na jedan sa suparničkim vratarom, no protesti domaćih bili su uzaludni.

Slaven je ipak naplatio upornost te je sretno stigao do velike i značajne pobjede. Gosti su pogriješili na centru, Mišić je probio desnu stranu i lijepo asistirao Crepulji koji je izbliza prevario Lončarića.

No, na kraju je moglo biti i 2:2, u trećoj minuti nadoknade pokušao je udarac uputiti Mešanović, ali izgleda da je lopta pogodila Delića i od vratnice se odbila u Picakovo naručje.

Slavenovi igrači i navijači na kraju su imali razloga za sreću i zadovoljstvo, koprivnička se momčad udaljila od opasne zone i barem privremeno zauzela šesto mjesto na ljestvici, iznda sedmoplasiranog Splita.

Filip Mihaljević zabio je za rano vodstvo u prvoj prvenstvenoj utakmici pred koprivničkom publikom // Foto: Koprivnica.net