5.1 C

Mlade podravkašice bolje i od Vinodola
M

Djevojčice Podravke na završnici prvenstva Hrvatske za rukometašice rođene 1998. godine i kasnije, uvjerljivo je svladala Vinodol 13:6 (5:4) i već sada praktički osigurala prvo mjesto u grupi A. U drugoj utakmici iste skupine Makarska – Sesvete 6:19 (2:10). U 3. kolu, u petak poslije podne igraju Makarska – Podravka i Vinodol Sesvete.

Prvi gol na utakmici Podravka – Vinodol pao je za gošće tek u 5. minuti, a Podravka je izjednačila na 1:1 u 6. minuti. Nekoliko promašenih zicera, ”zbrzanih” udaraca i rezultat je bio tijesan (2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4).

No, u 2. poluvremenu Vinodol nije mogao parirati boljoj tjelesnoj kondiciji Podravkinih djevojčica i za kratko vrijeme Podravka je vodila s 9:4, što iz kontranapada, što iz pozicijskih udaraca. Osim toga, kod Podravke, za razliku od ostalih ekipa, sve igračice u stanju su zabiti gol, pa je ta raznovsnost pervagnula i u ovoj utakmici, a Vinodol nije pronalazio rješenja prolaska kroz čvrstu i visoku obranu Podravke, pa su suci prekidali napade zbog neaktivne igre.

Podravki poslije podne (16 sati) predstoji susret s Makarskom. Prvo mjesto je osigurano i u subotu ujutro u 8,30 sati igra u Virju s drugoplasiranom ekipom iz B grupe.

PODRAVKA – VINODOL 13:6 (5:4)

ĐURĐEVAC – Sportska dvorana Strukovne škole. Gledatelja: 150. Suci: Luka Matejčić i Lovro Tomović (oba Rijeka). Nadzornik HRS-a: Dean Prpić (Zagreb).

PODRAVKA: Kosnica, Borac; Ljubić 2, Karlovčan 2, Domijan, Franjkić, Benotić, L. Šenvald, Mrđen 4(2), Hmelina 1, Vrban, Horvat 1, T. Petika, Alvir 1, Papac 2, Pavlović. TRENERICA: Snježana Petika.

VINODOL: Svetić, Djak, Dušek; Malešević, Stanić 1, Martulaš, Džajkić, Tomić 1(1), Butković 3, Vergić, Radetić, Butorac, Filipović 1. TRENER: Ante Tomas.

SEDMERCI: Podravka 2(2), Vinodol 3(1).

ISKLJUČENJA: Podravka 3 minute (Papac 1+1, Alvir 1), Vinodol 1 minutu (Martulaš).

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...