18.7 C

Mlade rukometašice Podravke izborile finale državnog prvenstva, u četvrtak za zlato s Ivanićem
M

Pobjedom u polufinalu nad Zametom od 21:19 (11:9) Podravkine mlađe kadetkinje ušle su u finale završnice Prvenstva Hrvatske za rukometašice rođene 2000. godine i kasnije što se održava od ponedjeljka do četvrtka u Umagu. U finalu u četvrtak u 14 sati igrat će s ekipom djevojaka iz Ivanića, koje su golom u zadnjoj sekundi utakmice eliminirali TVIN Viroviticu s rezultatom 18:17.

Utakmica Podravka – Zamet bila je izjednačena do 30 minute, tj. do sredine 2. poluvremena (igra se 2×20 minuta). Onda su Koprivničanke napravile razliku od dva-tri gola i Zamećanke to više nisu mogle sustići, jer je utakmica obilovala s mnogo grešaka i brzopletosti doduše s obje strane, ali Zamet je griješio u odlučujućim trenucima.

To je jasno, jer je želja bila velika i nije su puno razmišljalo o taktici. No, Podravkine djevojke znale su u zadnjim minutama sačuvati razliku i ove sezone dovesti još jednu Podravkinu ekipu u državno finale. Naime, ne zaboravimo da su kadetkinje prvakinje Hrvatske, da su rukometašice Podravke Vegete seniorske prvakinje države, a nastupaju i u završnici Kupa kao favoritkinje.

Nakon pet i pol sati puta od Koprivnice do Umaga rukometašice Podravke Veget s vodstvom stigle su točno na utakmicu polufinala i bodrile su svoje nasljednice i odgledale cijelu utakmicu.

Lucija Jandrašić istaknula se brojnim prolazima na crtu i golovima, a Tena Petika realizacijom iz sedmeraca i iz igre. No, o svemu će nakon povratka u Koprivnicu više napisati trenerica Đurđica Zečević.