9.3 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Mladi Hrvati uzvratili Cipranima za poraz u Koprivnici
M

091013-jajalo-mMalo je nedostajalo da Ciprani budu još jednom kobni za mladu hrvatsku reprezentaciju. Nakon što su slavili u Koprivnici, imali su vodstvo i na domaćem terenu, ali nakon sat vremena igre mreža domaćina je načeta i Hrvatska je pogocima Vide i Rakitića stigla do vrlo važna tri boda…

Prvih desetak minuta igra se odvijala uglavnom na sredini terena isprekidana prekršajima s obje strane. Nakon početnog ispitivanja snaga, Ladićevi izabranici imali su nekoliko pokušaja, ali bezopasnih za domaćeg vratara Kissasa. Onda je uslijedio hladan tuš za naše reprezentativce.

U 26. minuti Cipar je poveo golom Christofia. Pred kraj prvog poluvremena Hrvatska je pokušala poravnati rezultat preko Perišića, Rakitića i Kalinića, ali domaćini su pružali vrlo dobar otpor. U 44. minuti je požutio Mato Jajalo, a Hrvatska je otišla na odmor s negativnim rezultatom.

U drugo poluvrijeme Hrvatska ulazi s promjenom u sastavu. Ladić je odlučio u svlačionici ostaviti požutjelog Jajala, a u igru je ušao Ljubičić. Hrvatskoj je bilo dovoljno pet minuta da preokrene rezultat u svoju korist. Prvo u 60. minuti mrežu domaćina pogađa Vida nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Rakitić.

Potpuni preokret dogodio se u 65. minuti kada je Rakitić postigao pogodak i postavio konačni rezultat 2:1. Ladićevi izabranici utakmicu su mirno priveli kraju i upisali nova tri boda u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.