Atletski klub

Mladi kadeti oborili svoje rekorde u Osijeku
M

Osječki Gradski vrt bio je usijan jer je temperatura u oba dana prelazila preko 30 stupnjeva, ali to nije sprječavalo naše atletičare da postižu svoje osobne rekorde.

Mlađi i stariji kadeti i kadetkinje Atletskog kluba Koprivnica sudjelovali su na dvodnevnom pojedinačnom prvenstvu Hrvatske tijekom subote i nedjelje u Osijeku, koje je najmasovnije natjecanje na stazi te na kojem je sudjelovalo 447 natjecatelja iz 41 kluba.

Atletski klub Koprivnica predstavljalo je devet atletičara, koji su ulazno godište, a natjecali su se u 17 disciplina.

Prvog dana na 400 metara mlađi kadeti, Jan Tisaj istrčao je u vremenu 1:11,08 te zauzeo 20. mjesto, Mateo Šegović u vremenu 1:16,13 i zauzeo 22. mjesto, te Tara Rušak u vremenu 1:14,48 i zauzela 26. mjesto.

Na 60 m mlađe kadetkinje, Rajna Perošić je istrčala za 9,75, a Laura Sabolec za 9,41.

U dalju, zona mlađa kadetkinje, Josipa Mikulec je doskočila 3,88 metara.

U vortex mlađe kadetkinje, Josipa Mikulec imala je hitac 39,52 te osvojila 7. mjesto od 18 natjecateljica, a Anja Slavinić je imala hitac od 34,64 i zauzela 12. mjesto.

U štafeti 4×60 metara mlađe kadetkinje u sastavu L. Sabolec, R. Perušić, J. Mikulec i A. Slavinić zauzela je 16. mjesto a istrčana je u vremenu 35,15 te je postignut klupski rekord.

Na 1000 metara za kadete Ivan Mikulić je istrčao u vremenu 2:49,27 što je njegov novi osobni rekord i osvojio 4. mjesto od petnaest natjecatelja.

Drugog dana na 200 metara mlađe kadeti/kinje, Mateo Šegović istrčao je za 30,12 (osobni), Anja Slavinić za 29,76 a Josipa Mikulec za 32,07.

Na 200 metara prepone mlađe kadetkinje, Laura Sabolec istrčala je u vremenu 35,28 što je njen osobni rekord.

U visu za kadetkinje, Tena Šaško je preskočila 1,35 (osobni) i zauzela deseto mjesto.

Discipline 600 metara mlađi kadeti i štafeta 4×200 metara mlađe kadetkinje u kojima su se trebali natjecati i naši atletičari nisu održane zbog nevremena do kojeg je došlo u večernjim satima.