6.3 C
PRVA KL REGIJE CENTAR

Mladi koprivnički šahisti osvojili odlično drugo mjesto, Matej Zadro proglašen za najboljeg igrača prve ploče
M

Naši šahisti su osvajanjem drugog mjesta u regiji centar ostvarili plasman na završnicu Finala kadetskih liga Hrvatske za 2022. godinu koje će se krajem prosinca održati u Crikvenici.

Kadeti Šahovsko-športskog kluba Koprivnica u proteklih su mjesec dana nastupili na Prvoj kadetskoj ligi regije Centar.

U konkurenciji 10 ekipa, mladi koprivnički šahisti natjecanje su završili na odličnom drugom mjestu s ostvarenih 14 bodova iz devet kola s učinkom od sedam pobjeda i dva poraza.

Na natjecanju su nastupili Matej Zadro, Emanuel Bunić, Jan Horčička, Ivan Martić i Petar Dimač, a igrače su pripremali Jurica Srbiš i Krunoslav Novosel.

Veliki osobni uspjeh postigao je Matej Zadro koji je proglašen najboljim igračem lige na prvoj ploči, a Jan Horčička na trećoj ploči. Oba šahista nisu izgubili partije u devet odigranih kola.

ššk koprivnica
Ustupio Pero Kostić

Već sljedećeg tjedna nastavljaju natjecanje na Prvoj juniorskoj ligi Hrvatske u Rapcu, a koprivnička momčad će kao najmlađa na natjecanju pokušati zadržati prvoligaški status budući da ove godine zbog sustava natjecanja iz juniorske lige ispada pet ekipa.

U naredna dva mjeseca šahiste očekuju nastupi na kadetskom i juniorskom prvenstvu županije te pojedinačnom kadetskom prvenstvu Hrvatske u Trogiru.

Spomenimo još kako je prvo mjesto na Prvoj kadetskoj ligi regije Centar osvojila momčad Sesvete-Agroproteinka iz Sesveta, dok je treće mjesto pripalo Stridonu iz Štrigova.

Nogomet, nogomet

UTAKMICA VISOKOG RIZIKA Stižu Hajduk i Torcida, dio grada zatvoren do 21.30 sati

Kao što već svi znaju, sutra u subotu s početkom u 19.10 sati u Koprivnici na Gradskom stadionu Ivan...