4.6 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Mogla je Podravka Vegeta i bolje u Viborgu, ali Viborg je jak
M

14022009-podravka1-mVIBORG – Podravka Vegeta neočekivano lako je izgubila od Viborga, bolje reći Viborg je lako dobio čevrtfinalnu utakmicu 2. kola 1. skupine Lige prvakinja. Rezultat je 32:26 (15:10). Visoki poraz nije morao biti takav, ali je Viborg vodio i 10 razlike, pa je sve skupa završilo, na žalost Koprivničanki, realno.

Andrea Šerić dobila je virozu i Zdravko Zovko bio je prisiljen staviti u sastav tri vratarke. Dvorana kapaciteta 3200 mjesta imala je koju stotinu gledatelja manje. Podravka Vegeta dobro se nosila do 17. minute kada je bilo 7:7, uz dotad i tri vodstva. Bilo je vidljivo da Viborg teško igra na postavljenu obranu, ali zato je punio mrežu iz kontri i s krila. Međutim, nakon 7:7 Viborg je napravio niz tzv. laganih golova i u 19. minuti vilo je čak pet razlike za Dankinje. Padao je gol za golom. Nakon 12:7 teško se bilo vratiti. Nakon jednog gola Todorovske za 12:8 Viborg opet radi niz i u 28. minuti ima 15:8. Bulath izvana i Franić sa sedmerca smanjuju na rerzultat poluvremena 15:10. Ungureanu je opet dobro branila sve lopte, osim onih s krila. Vrlo uspješna je s krila bila Todorovska, no Zebić je u dva navrata imala neuspješan pokušaj loba, a Penezić je promašila sedmerac. kad se tome pribroje greške u napadu i sporo vraćanje u obranu, jasno je da bolje i nije moglo protiv ekipe, koja svoju igru bazira na brzim kontrama i iskorištavanju protivnikove sporosti.

14022009-podravka2-mU prvih 10 minuta 2. poluvremena održana je razlika iz prvog dijela, tj. 21:16. Međutim, Popović je postala prava opasnost. Njeni udarci bili su prebrzi i prejaki za koprivničku obranu. Ona i Althaus povisuju na sedam razlike već u 42. minuti, 23:16. U napadu je previše pogrešno dodanih i izgubljenih lopti. Ungureanu donekle održava ravnotežu, ali ne pazi se na Althaus na crti. Ungurenau brani zicer Varzaru, Bulath smanjuje na 24:18, ali Popović je nemilosrdna, njena dva gola i visokih 26:18 na 12 minuta prije kraja. Podravkin napad spor i bez ideje. Zovko je mijenjao organizatora igre (Tatari-Pasičnik), ali niti igre, ni organizatora. U igru je ušla i Jurack i postavila svojim trećim golom čak 10 razlike 28:18. Nove snage Kožnjak, Gaće, Jelčić tek održavaju kakvu-takvu ravnotežu. No, Jurack je neumoljiva. Penezić ne uspijeva ništa, Jelčić spašava kontru, a Đokić i Franić popravljaju opći dojam, 30:24 je tri minute prije kraja. U očekivanju sirene Popović zabija deseti gol, Jelčić brani dva-tri zicera, Varzaru iz kontre postavlja 32:24, Jelčić opet brani zicer, a Zebić i Đokić utvrđuju konačni rezultat na 32:26. Zadnje minute s Jelčiće na golu pokazale su kako je Podravka Vegeta ipak mogla bolje.

VIBORG – PODRAVKA VEGETA 32:26 (15:10)

VIBORG – Viborg Stadionhal. Gledatelja: 3100. Suci: Miroslaw Baum i Marek Goralczyk (obojica Poljska). Delegat EHF-a: Helga H. Magnúsdóttir (Island).

VIBORG: Due (-+0), Haraldsen (10+1); Skov 2, Zhai, Jurack 5, Aaen 4, Mikelsen 3, Nielsen 1, Varzaru 4, Lunde, Popović 10(2), Kovacsicz, Bjoerndalen, Althaus 3. Trener: Jakob Vestergaard.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-), Ungureanu (15+0), Jelčić (7+0); Kožnjak, Đokić 2, Todorovska 5, Lovrak, Zebić 6, Gaće 1, Franić 5(4), Pasičnik 2, Bulath 2, Tatari 2, Penezić 1. Trener: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Viborg 3(2), Podravka Vegeta 5(4).

ISKLJUČENJA: Viborg 8 minuta (Lunde 2+2, Skov i Jurack po 2), Podravka Vegeta 6 minuta (Đokić, Zebić, Penezić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Bojana Popović (Viborg).