6.8 C

Na Poljudu ništa novo, Slaven opet izgubio od Hajduka
N

Slaven Belupo na Poljud je stigao pokušati prekinuti ružnu tradiciju koja kaže kako koprivnički klub nikad nije slavio na Poljudu. Oko 8.000 domaćih navijača nadalo se suprotnome, prvoj pobjedi Hajduka nakon četiri “sušna” kola.

Utakmica je otvorena većim posjedom lopte od strane Hajdukove momčadi, no onaj posljednji, završni pas koji bi kreirao ozbiljnu opasnost pred gostujućim vratarom Splićani nisu uspijevali dati. Na drugoj strani, Koprivničani su izgledali prilično diskretno, ničim nisu odavali izgled momčadi koja bi se pobjedom na Poljudu mogla popeti na prvo mjesto na ljestvici.

Prvo veće uzbuđenje dogodilo se u 33. minuti.Radošević je nakon kornera vratio loptu u sredinu,Andrijašević ju je skrenuo u mrežu, no suđeno je zaleđe. Prosvjedovali su i igrači i navijači Hajduka, no bili su suci u pravu, a Hajdukov gol opravdano je poništen.

Pet minuta kasnije gosti su imali najveću prigodu dotad. Dok je ozlijeđeni Jozinović čekao izmjenu ostao je Gregurina sam na desnoj strani kaznenog prostora koju je trebao pokrivati Jozinović, no vratarBlažević odličnom reakcijom ušao mu je u udarac i pokupio loptu iz nogu.

A onda, kad se već čekao posljednji sučev zvižduk u prvom poluvremenu, Hajduk je zabio. I to ne jednom nego – dvaput.

Najprije je u 44. minuti Franko Andrijašević smirio jednu “svijeću” Vršajevića, othrvao seKokaloviću i skrenuo loptu u mrežu ispred istrčalog Rodića. Čim se krenulo s centra, Vukovićje glavom proslijedio loptu opet prema Andrijaševiću, a Hajdukov “maratonac” krenuo sam prema vrataru i s ruba kaznenog prostora ga prevario za svoj drugi pogodak u dvije završne minute prvog poluvremena.

Na krilima fantastičnog završetka prvog poluvremena, Splićani su vrlo napadački krenuli i u drugom.Radošević je prijetio snažnim udarcima izvan kaznenog prostora, a jedan Vukovićev bijeg Kokalović je odbio ispred usamljenog Bencuna.

Slaven je uzvratio s dva bijega po desnoj strani u 60. i 64. minuti. Prvi put je Bušić loše pucao, a u drugoj prigodi vratar Blažević sjajnom je obranom zaustavio Vugrinčev udarac na gol-liniji i još jednom pokazao kako je u sjajnoj formi ove sezone.

Kad se činilo da Hajduk pada, a Slaven počinje sve ozbiljnije prijetiti, stigao je treći pogodak Hajduka koji je riješio pitanje pobjednika. Vuković je izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora, a Goran Milović nisku loptu smjestio između Rodića i vratnice u mrežu za 3:0.

Gosti su ipak došli do počasnog pogotka u 85. minuti. Delić je još jednom prošao po desnom krilu i pronašao Tomislava Bušića u sredini, a bivši napadač Hajduka glavom smješta loptu pod gredu za konačnih 3:1.

U završnici je najbolji igrač susreta Franko Andrijašević prilično jeftino zaradio treći žuti karton, zbog kojega neće moći nastupiti u derbiju u Maksimiru narednog vikenda. S obzirom na “tanak” Hajdukov kadar bit će to značajan hendikep za Splićane. No, pobjeda protiv Slaven Belupa vratila je dobru atmosferu na Poljud uoči puta u Zagreb.

Vugrinec ispraćen pljeskom

U 79. minuti gostujući trener povukao je s terena Davora Vugrinca, koji je s poljudskog travnjaka ispraćen velikim pljeskom domaćih navijača. Legendarni napadač i najbolji strijelac MAXtv Prve lige u povijesti uvijek je imao poštovanje splitskih ljubitelja nogometa koji su ga često nagrađivali pljeskom, iako je Hajduku često znao “zapapriti”.

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 3:1 (2:0)

MAXTV PRVA LIGA, 9. KOLO

SPLIT – Stadion Poljud. Gledatelja oko 8.000. Sudac: Batinić (Osijek).

HAJDUK: Blažević – Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović (od 39. Stojanović) – Radošević, Milić – Vuković (od 88. Jonjić), Andrijašević, Caktaš – Bencun (od 69. Oremuš). TRENER: Mišo Krstičević.

SLAVEN BELUPO: Rodić – Barić, Kokalović, Bubnjić, Maras – Batarelo (od 71. Grgić), Gregurina – Glavica (od 71. Brlek), Vugrinec (od 79. Kuprešak), Delić – Bušić. TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Andrijašević (44), 2:0 Andrijašević (45), 3:0 Barić (75-ag), 3:1 Bušić (85).

ŽUTI KARTONI: Andrijašević (Hajduk), Kokalović, Maras (Slaven Belupo).

IGRAČ UTAKMICE: Franko Andrijašević (Hajduk).