14.3 C

Najbolji vikend u povijesti Plivačkog kluba Cerine, Ernest Golčić regionalni prvak
N

Sjajne rezultate ostvarili su članovi Plivačkog kluba Cerine na Regionalnom PH u Sisku, u konkurenciji 430 natjecatelja iz 13 klubova. Usprkos jakoj konkurenciji, 20 koprivničkih plivača svojim je rezultatima ostvarilo najuspješniji vikend u povijesti kluba, a petoro ih je isplivalo limite za Prvenstvo Hrvatske.

Ernest Golčić (’95. godište) svojoj je dosadašnjoj kolekciji isplivanih juniorskih limita na 100 m delfin, 100 m i 50 m slobodno dodao i disciplinu 50 m delfin s vremenom 27.25, i time zaslužio titulu prvaka regije pobijedivši 58 natjecatelja u spomenutoj disciplini.

Na 50 m slobodno završio je na 3 mjestu (26.50), dok je na 100 m delfin (1:05.31) i 100 m slobodno (57.31) bio četvrti.

Karlo Ivan Slatina (’95.) isplivao je juniorske limite na 100 m slobodno (58.21) i na 50 m delfin (28.21) gdje je završio na drugom mjestu u juniorskoj kategoriji. Na 50 m slobodno bio je šesti, dok je u disciplini 100 m delfin završio je na osmom mjestu.

Luka Baranašić (’97.) kao mlađi junior isplivao je junirski limit na 50 m leđno (31.51) i mlađi juniorski limit na 100 m leđno sa vremenom 1:08.66. Od ostalih disciplina nastupio je na 200 m leđno (2:40.19) gdje je bio peti, na 100 m prsno (1:22.72) bio je deseti, a na 100 m slobodno (1:07.47) završio je na 23 mjestu.

Ante Žaja (’95.) odradio je odličan posao na 50 m prsno, gdje je bio drugi, isplivavši juniorsku normu, vremenom 35.02. U ostale tri discipline završio je na desetom mjestu, na 50 m slobodno (27.21), 100 m slobodno (1:00.25) i 100 m prsno (1:19.28).

Prva i jedina plivačica koja je isplivala državni limit u povijesti kluba, Lea Bojanović (’98. godište) ponovila je uspjeh prije nekoliko godina, isplivavši juniorski limit u disciplini 50 m prsno sa vremenom 40.44.

Od ostalih juniora treba spomenuti odlične nastupe Marka Maksimovića (’96.) i Luke Klinčića (’96.), kao i juniorke Matee Čelik (’97.) koja se popela na postolje sa trećim mjestom u disciplini 50 m delfin (34.83).

Mlađi plivači u kategoriji kadeta i mlađih kadeta odlično su odrađivali svoje utrke, pa je trenutno najmlađi Marin Kordeš (2002.) u kategoriji mlađih kadeta osvojio brončanu medalju u disciplini 50 m prsno s vremenom 44.34, dok je u istoj tehnici na 100 m završio na petom mjestu.

Mlađi kadeti u disciplini 4×100 m mješovito osvojili su brončanu medalju s vremenom 6:17.63 u sastavu Tisaj, Kordeš, Radotović i Hlevnjak, a juniori su završili na četvrtoj poziciji 4×100 m slobodno u sastavu Golčić, Maksimović, Žaja i Slatina, s vremenom 3:58.69.