7.9 C
Spasili se u sudačkoj nadoknadi

Nakon četiri gola, produžetaka i ruleta jedanaesteraca, Slaven teškom mukom prošao Varaždince
N

Slaven Belupo uz je puno muke prošao u osminu finala Hrvatskog kupa.

Tijekom utakmice hvatali su dva vodstva Varaždinaca, spasili se u sudačkoj nadoknadi te na kraju prošli uvijek nepredvidljivim jedanaestercima.

Slaven Belupo došao je na noge NK Varaždinu, trenutno vodećoj momčadi 3. HNL Istok. Uoči utakmice trener Kopić upozoravao je na tu momčad u kojoj ima nekoliko dobro poznatih prvoligaških imena kao što su Šafarić, Jertec i Kresinger, no unatoč tome igrači očito nisu bili dovoljno svjesni što ih čeka.

Domaćini su poveli već u 8. minuti golom Leonarda Vuka koji je prevario i zaobišao Blaževića te pogodio za 1:0.

Nakon nekoliko prilika i udaraca s obje strane na odmor se otišlo s vodstvom Varaždinaca.

No, ubrzo su se nogometaši Slavena razbudili i poravnali rezultat. Ove sezone udarna igla Slavenovog napada, Makedonac Ivanovski, u 50. minuti s desetak metara pogodio je mrežu Galošija na asistenciju Arauja.

Utakmica je protjecala relativno mirno sve do novog pogotka. U 74. minuti Dario Jertec ponovno je doveo Varaždince u vodstvo nakon nekoliko neuspjelih udaraca svojih suigrača u istoj akciji.

Kada se već činilo da će Varaždinci senzacionalno izbaciti više rangiranog protivnika, u sudačkoj nadoknadi planove im je pokvario Katić koji je glavom poravnao rezultat i odveo utakmicu u produžetke.

U produžecima Ivanovski je u dva navrata testirao budnost domaćeg vratara Galošija, no on je bio nesavladiv. S druge strane, udarce su uputili Vuk i Drožđek, no također nedovoljno precizno.

Budući da niti nakon 120 minuta i četiri gola nije bilo pobjednika, pristupilo se uvijek uzbudljivim jedanaestercima.

Već nakon prve serije, Slaven je stekao prednost – Ivanovski je sigurno realizirao svoj udarac, dok je Jertec zatresao gredu. Nakon toga sigurni su bili Burić, Štiglec i Savić za goste te Jagačić i Režić za domaćine, no vratar Blažević obranio je udarac Drožđeka.

Slaven je tako uz puno muke prošao u osminu finala Hrvatskog kupa gdje ga čeka Novigrad, a Varaždincima ostaje utjeha da su do zadnje sekunde namučili prvoligaše iz Koprivnice.